Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Rregullorja e Stafit Netedy

Status
Not open for further replies.
Regjistruar më
Jul 20, 2017
Mesazhe
466
Pëlqime
545
Pikë
93
Mosha
33
Location
Albania
Website
netedy.org
Përshëndetje

Po specifikojmë disa pika kryesore të rregullores së Netedy që duhen respektuar kategorikishtë !

1- Të gjithë që jan pjestar të stafit Netedy dhe që duan të bëhen pjestar të Networkut tonë duhet patjetër të jenë pjesë e Forumit (të regjistruar) !

2- Të respektohet pozicioni i cdo kujt midis stafit të Netedy dhe mos të abuzohet kategorikisht me aksesin (acc) përkatës që kanë. Stop (Urrejtje/Ofendime/Ironi) midis njëri tjetrit !

3- Cdo pjestar i stafit të Netedy dhe cdo pjestar i ri që ka deshirë të bashkohet në stafin tonë duhet ti dijë mirë keto pika dhe komandat e aksesit (acc) përkates !

4- Askush nga stafi nuk duhet të ndërhyjë në masat e mara nga një pjestar i stafit ndaj një useri abuzues në serverin tonë (kuptohet që ai që jep një dënim duhet ta japi me arsye dhe me kohën e duhur dhe jo bane kotë) !

5- Ndaj userave të Networkut tonë duhet të jeni pak më të kujdesëshme dhe më flesibër ndaj tyre por pa haruar që asnjëri nga userat sduhet të kalojë në abuzime (Urrejtje/Ofendime/Ironi) ndaj një useri tjetër ose ndaj një pjestari të stafit, nëse të dyja palët qoftë midis userave ashtu dhe midis stafit ka të tilla gjëra masat do jenë rreptësisht të pa tolerueshme !

6- Ndalohet ngritja e një useri të thjeshtë që nuk ka akses (acc) nga ndonjë pjestar i stafit me (~Founder &Sop @Aop) në të kundërt personi i stafit që nuk zbaton rregulloren do të meren masa për atë !

7- Stafi duhet të jetë aktiv në të gjitha kanalet përkatëse sipas aksesit (acc) që kan dhe duhet ti japin ndihmën e duhur cdo useri që kerkon ndihmë në lidhje me Networkun tonë !

8- Userat duhet të dijnë që chati i Netedy është për të biseduar biseda të këndëshme midis njëri-tjetrit dhe janë kategorikisht të ndaluara (Flodet/Ofendimet/Reklamat) në të kundërt sdo të mundësohet më hyrja e tyre në këtë Network !

9- Cdo user ose cdo pjestar i stafit që ka ndonjë paqartësi ose (ankesë/abuzim) që është bërë ndaj tyre duhet të ankohet në Forum tek personat e autorizuar duke postuar logset (bisedat) e tyre pa i modifikuar ato dhe ju sigurojmë që do të meren masa për cdo kënd që ka abuzuar pa të drejtë !

10- Cdo informacion mbi serverin ose mbi userat janë të ndaluara të jepen kategorikisht nga të gjithë !

11- Dhe së fundmi për ato që duan të lidhin linqet e website-ve të tyre ose serverat e tyre ne serverin tonë të Netedy.Com duhet të kontaktojnë me ndonjerin nga Root-Adminat në vecanti me Dior & Centos!


Asnjëra nga këto pika të përmendura më lart sduhet të anashkalohet nga askush, në të kundërt masat do të jenë të rrepta për cdo njerin që abuzon pa toleruar askënd !

Ju Faleminderit për mirëkuptimin të gjithve !
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Status
Not open for further replies.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top