Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Tallja me dhimbjen e te tjereve,tregon mjerim te madh njerzor..!!

ANABELA

<>_I’m_ReallY_NoT_FakE<>
VIP I FORUMIT
PRINCESS
Regjistruar më
Jul 21, 2018
Mesazhe
11,730
Pëlqime
23,629
Pikë
113
Mosha
28
Nuk ka rendesi nese ai qe ne shohim duke vuajtur,eshte dikush qe ne e konsiderojme armik:

Te gezohesh me dhimbjen e tjetrit tregon
Nje perceptim te dobet per jeten.

Nese do ta kuptonim njeri-tjetrin
ne teresi,do te mund ta perceptonim lehtesisht
shkakuj e vuajtjes se te tjereve,ne menyre
Ideale te vuajne nga e njejta dhimbje.

Ajo cfare i bejme nje personi tjeter,ne realitet,
ne ja bejme vetvetes.
Vecanerisht mungesa e besimit shkakton me shume dhimbje,pasi ata e kritikojne jeten e te tjereve duke etiketuar dhimbjen dhe intesitetin
e saj sipas percaktimit te tyre.

Nuk eshte aspak e thjeshte te flitet per dhimbjen,
vecanerisht ate t brendshme,
e cila nuk mund te shihet,
dhe nuk mund te matet.

Ne jetojme ne nje periudh
e cila dhimbja nenvleresohet.
Ne e kuptojme kete,
kur gezojme me dhimbjen e tjetrit,
kur nje person konsiderohet i ke,
ose armik,
e provon ate drejtperdrejte.

Nje lloj hakmarrjeje
qe nuk sjell asgje konkrete,
por ne kte menyre subjekti qe vuan
mund te kuptoje te keqen
e shkaktuar me pare...
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Leksi

Mashkulli ideal per nje femer😛
ANETAR ✓
Regjistruar më
Nov 10, 2019
Mesazhe
3,248
Pëlqime
2,306
Pikë
113
Mosha
26
Meqe jan i vetmi qe komentoi e po ta bej nder mos me te lene vetem se psikologet thone kush rri vetem eshre i semure nga bythet nuk i rri bytha vend 😜 e ume doja te thoja qe te gjith tallen me mua me thone tru peshk tru peshk po ku e dijn ato qe peshku ka tru mos i ka ik dhe atij me pushime si une se i imi do me bere divorc 😜 kaq kisha puc ( fik driten tani e mbyll deren kur te dalesh) 😜
 

ANABELA

<>_I’m_ReallY_NoT_FakE<>
VIP I FORUMIT
PRINCESS
Regjistruar më
Jul 21, 2018
Mesazhe
11,730
Pëlqime
23,629
Pikë
113
Mosha
28
Ahhahhahahahahahhaahaahahhhahhaahahahahahhahahahahhahahahaha sa i pa pam je lale
 

Error

Banned
Regjistruar më
Dec 27, 2017
Mesazhe
11,155
Pëlqime
8,845
Pikë
113
Nuk ka gje me te tmerrshme se te tallesh me dhimbjen e dikujt.
"Njerezit e vegjel",qeshin dhe perbuzin dike qe po vuan.
Injoranca dhe arroganca e tyre nuk njohin limite.
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top