Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Irini

Kontributor
Regjistruar më
Mar 23, 2021
Mesazhe
15,966
Ne duhet të kuptojmë , se për të njohur më mirë njerëzit , duhet të dijmë që; Mosmirënjohësit janë njerëzit më pa vlerë.
Dhe , vlera nuk qëndron tek pasuria , as tek dituria , por tek zgjuarsia dhe dinjiteti.
Një halabak nuk mund të jetë kurrë i zgjuar.
 
Nuk duhet të shqetësohemi për njerëzit që nuk na vlerësojnë, e që ne nuk kemi bërë asgjë për ta.
Duhet të shqetësohemi për njerëzit që ne kemi bërë aq shumë dhe mirë që nuk na vlerësojnë, por na bëjnë fajtorë, duke na hedhur mbi kurriz fajet e tyre.
Kjo kategori quhen mosmirënjohës, dhe mosmirënjohësit janë njerëzit me tana të këqijat.
 
Në një marrëdhënie nuk ka rëndësi mosha.
Ka rëndësi komunikimi , ndjenja pozitive për partnerin.
"Kush ka bindjen se gomari bëhet kalë duke e rrahur. Problemi nuk qëndron tek gomari , por tek bindja."
 
IMG_20210717_142153.jpg
Operacionet plastike, e kane bere femren te shemtuar.
Ne nje model te gjitha!
Sikur malli kinez kur shitet me shumice.
E sa per te lexuar, formuar apo edukuar shpirtin, mbetet nje opsion ne raftin e pakices!
 
"Libri më i mirë njerëzor që duhet të lexosh me patjetër, është vetja jote. Mos u merr me leximin e të tjerëve. Eksploro mirë veten tënde, të mirat dhe të ligat e saj. Ndiqi me vëmendje sjelljet, mendimet dhe qëllimet e tua".

- Dr. Selman el-Aude
 
Që të mos e humbasesh vetveten tënde, mos e imito askend dhe mos e krahaso jetën tënde me jetën e askujt.

FB_IMG_1626594642546.jpg
 
Kurrë mos prano të kanosesh për të heshtur, kurrë mos lejo të bëhesh viktimë. Mos prano përcaktimin e askujt për jetën tënde, përcaktoje ti veten tënde!
 
Kot e mbaron shpi pallat nese themelin ja ke nis ne nje vend te lagt
 

A wise man once said ”​

Be careful Who you let on your ship, because some people will sink the whole ship just because they can't be the captain.​

 
Hamendësia është vrasja e mundësive...

download.png
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.