Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenje per dashurin

E kam hap une dhe me zhgenjeu pergj jote.
 
Thenie me vlere po. Me ja ku po ja u kurdis uneune nji


Hej. ,,,,,,,, nese ti sdi te dashurosh
Nuk eshte faji yt por i, vendit ku ti je
Vend I ftohte njerez te ftohte gjithcka eshte grI
Nese do te dish se cfare eshte dashuria
Me leji tee mesoj
Vendosi buzet e tua mbi buzet e mia


@Anabela ku u zhgenjeve ketu mfal ??
 
  • Pëlqej
Reactions: .
Sepse mendimi jot me duket sikur po tallesh kur tema ka seriozitet ????
 
Jo moj yllo aspak spo tallem
E kam thene dhe po e rithem prape

Jam me pistolete pas koke une ketu ne forum
:p
E di vete ti.
 
Ska lidhje sa i fort eshte nje njeri, kur behet fjale per dashurine cdo kush eshte i dobet ?
 
  • Pëlqej
Reactions: .
Tek ti gjeta driten ne mes te makthit.
Enderren ne mes te realitetit.
Perlen ne mes te detit
.
tenor.gif

7c88d04027df95503ada0ad3830065a5beb12ea1_00.gif
 
‘Ty të dua si kurrë nuk kam dashur e si nuk do të dua më, ti je dhe do të mbetesh e vetmja’
Letër dashurie nga Gustave Flaubert
“Ty të dua si kurrë nuk kam dashur e si nuk do të dua më. Ti je dhe do të mbetesh e vetmja, e pakrahasueshme me asgjë tjetër. Eshtë diçka e pleksur dhe e thellë, diçka që më mban nga të gjitha anët, që kënaq të gjitha orekset e mia dhe përkëdhel sedrën time.
Realiteti yt gati zhduket. Përse sa herë mendoj për ty, të shoh me kostume të tjera, të ndryshme nga të tuat? Mendimi se ti je dashnorja ime më vjen rrallë, apo ti nuk formulohesh tek unë nga kjo. Kundroj fytyrën tënde të ndriçuar nga gëzimi, teksa lexoj vargjet e tua duke të admiruar.
Atëherë ajo ka një shprehje të shkëlqyer ideali, krenarie dhe mallëngjimi. Nëse mendoj për ty kur jam në shtrat, një krah i mbledhur, lakuriq, një kaçurrel i ngritur pak më lart se tjetri, duke parë tavanin. – Më duket se ti mund të plakesh duke u shëmtuar, por asgjë nuk do të dyve dhe të pavarur nga ne.
A nuk kam bërë gjithçka për të të lënë? A nuk ke bërë gjithçka që të duash të tjerë? Jemi kthyer prapë te njëri-tjetri, pasi jemi bërë për njëri-tjetrin. Të dua me gjithë zemër. Do doja të të dashuroja më shumë derisa të të bëja të lumtur, sesa të bëj edhe të vuash!
Unë dua të të shoh në përmbushjen e të gjitha dëshirave të tua”.
 
Ti me pyet: Çdo te ndodhe pas nesh? Une te pergjigjem: do te kete jete. Po dashuri? -me pyet ti ...njerezit do te duhen, por jo sa ne te dy!

|Victor Hugo|
 
E dashur,
Mos u beso shumë komplimenteve...
Një fjalë e urtë thotë:
" Kalorësi e përkëdhel kalin vetëm për t'i hipur më pas..."
 
Dashuria dhe logjika janë si dielli me hënën.
Kur dielli perendon, hëna çelet?
Ja ta provojmë?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.