Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

What is on my mind.

Rregulli nr 472947294 i lumturisë: Injoroi problemet e tua ashtu si injorove numrat sipër …
 
Nuk të kam thanë
se të mendoj çdo ditë,
e tjerri mendimin
sa arrij me punue një triko të trashë
ku përqafohena bashkë e rrimë ngrohtë.
Ka ditë që të mendoj çdo sekond
sa mendimi përpëlitet
mbi buzë prehet e përthithet sa vetmia ngjan me një melodi të amël
ku krejt ajri luhet,
buzëqesh lehtë ,
ti mendoj sytë në bisht të kënaqësisë
e ti fiksoj buzët që më puthen
kaq shumë sa s'di...

Ah i shkreti Ti!

Arjola Zadrima
 
Koha nuk i harron njerëzit,por me kalimin e kohës ne mësohemi pa disa njerēz.
E vazhdojmë përpara sikur të mos kishte ndodhur asgjë, edhe shpresojmë se e nesërmja do të na bëjë të ndihemi më mirë.
 
Qetesi....
 
Se ty te mbyten hallet ?
 
Thuhet se: Çdo goditje është skalitje! Kjo më duket thënia më patetike që mund të thuhet kur dihet mirë se goditjet janë ato që thyejnë shkëmbinjtë, çajnë malët dhe shpërthejnë bjeshkët. E si mund të mendojë njeriu, kjo qënie kaq e dobët, se mund të skalitet nga goditjet...

FB_IMG_1673383000399.jpg
 
Zot pa halle mos na ler
 
Thuhet se: Çdo goditje është skalitje! Kjo më duket thënia më patetike që mund të thuhet kur dihet mirë se goditjet janë ato që thyejnë shkëmbinjtë, çajnë malët dhe shpërthejnë bjeshkët. E si mund të mendojë njeriu, kjo qënie kaq e dobët, se mund të skalitet nga goditjet...

View attachment 162978
Goditjet të aftësojnë si të mbrohesh më pas.
Askush nuk është i dobët kur mbështetet tek Zoti ?
 
“Kur je në gjendje të shohësh se atje diku larg vërehet një shkëndijë drite, pavarësisht errësirës që të rrethon, kjo quhet SHPRESË.”

(Desmond Tutu)
 
Shume i padrejte fakti qe smund te behen ignore stafistat ?
 
Që dy trupa të huaj për njëri - tjetrin të ngatërrohen, kjo nuk është e rrallë. Ndonjëherë mund të ndodhë edhe bashkimi i shpirtrave. Por është njëmijë herë më e rrallë që një trup të bashkohet me shpirtin e tij dhe merren vesh për të ndarë një pasion.

"Shakaja" - Milan Kundera
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.