Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

A harrohet dora qe te ka ndihmuar!?

Nikoleta

MOS LEJO LOTET,TE PREKIN ZEMREN!
Princeshë
Regjistruar më
Qer 13, 2021
Mesazhe
8,860
Pershendetje!
Se di nese ekziston nje teme e tille!
Dora qe te jep buke a harrohet?!
Dhe sa mos mirnjohes jemi ne nga natyra!?
Ekzistoj nje fjale sa ik stuhia harrohet!
Frika!
Do isha mirnjohese te dija opinionet tuaja!?
IMG_1778.jpeg
 
Last edited by a moderator:
Pershendetje!
Se di nese ekziston nje teme e tille!
Dora qe te jep buke a harrohet?!
Dhe sa mos mirnjohes jemi ne nga natyra!?
Ekzistoj nje fjale sa ik stuhia harrohet!
Frika!
Do isha mirnjohese te dija opinionet tuaja!?
Pershendetje
Dora qe te jep buke a harrohet,?
Nese ai e harron do te thote qe nuk e ka merituar por nese ti ja kujton i bie qe barazpeshon te njejtin gabim (opinioni im ky) nuk eshte termi i duhur permendja e fjales buke ?
Ne jemi aq mirnjohes sa e kemi ne karakter,ka nga ata qe perdorin termin KALOVA LUMIN DHE TE ....KALIN. Super mosmirnjohes.
Ka nga ata qe DOREN QE SE HAN DOT E PUTHIN. Servilet
Ka dhe nga ata qe mirnjohjen e kan brenda venave dhe varur me koke posht ti mbash nuk tradhtojn kurre besimin e dikujt.
Varet ku e gjen veten cdo kush.?
 
Hello @Nikoleta,

Tema shum me vend, une ne kte rast mund te flas per veten time.
Do e shpjegoj nje shembull timin ( ose me thjesht nje ndodhi timen )

Kur kam ardh ne france ne vitin 2006 u takova me nje vendas timin nje GJILANAS ( XHELALIN )
I cili me bleu 1 paket cigare dhe 2 Croissons Dhe kur rastesis ketu me njerz qe pysim nga erdhet si qendruat e kshtu une them c'do here, Xhelali me mbajti me buk e cigare deri sa u drejtova !

Dmth ai njeri qe harron doren qe ju eshte dhen ne kohen kur ai/ajo kishte nevoje per mua nuk eshte njeri !
 
Jo asnjehere nuk haroet duhet tja dish sa te jesh mir
 
Asnjeher nuk harrohet ai qe hek kafshaten e tij dhe ta jep ty...ne fillimet e mia kur vajta ne itali kisha nje miken time se edhe sot e asaj dite i ruaj kontaktet me ajo ajo ishte nje nder njerzit qe mka ndihmu mas shumti me buke me rroba me lek me cdogje...Me zotin para edhe ndihmen e saj sot jam ktu ku jam ..
 
Jo Vetem qe nuk harrohet… por ne Shqiptaret jemi edhe krenare me k’te virtyt ? qe na prezanton edhe ne histori dhe kulturen tone . ??
 
Asnjeher nuk duhet te harrojme ato qe na mbajten doren ne veshtiresi dhe ato qe na ndihmuan.Gjithmone duhet te jemi falenderues dhe sado qe te arrijme ne jete kurre zduhet te harrojme nga kemi ardhur nga ku kemi nisur dhe kush na ndihmoj te ecim perpara.Nese harron nga ku nise dhe te hipen vetja ne qef do te thot qe veshtiresit nuk te kan ber nje njeri te mire por te kan ber nje fodull qe mendon qe je vetem ti dhe askush tjeter.Prandaj jam gjithmone me parimin ndihmo respekto vlerso dhe qendro i thjeshte ec me kemb ne toke sado lart mund te jesh
 
Ne keto kohe jo vetem harrohet por eshte bere e modes qe edhe te kafshohet.

Ka edhe njerez qe e bejne k’te gje .. dhe fundja fundit meson dhe merr edhe nje mesim te mire .

Por ti vete a do ta perdorje k’te situate per interesat e tua dhe pastaj ti kafshosh doren ?
 
Ka edhe njerez qe e bejne k’te gje .. dhe fundja fundit meson dhe merr edhe nje mesim te mire .

Por ti vete a do ta perdorje k’te situate per interesat e tua dhe pastaj ti kafshosh doren ?
Nje nga gjerat qe urrej eshte pabesia dhe mundohem te jem sa me i kujdesshem ne sjelljen time duke respektuar ate qe me ndihmon , gjithmone.
 
nga ne nashta po a nga Zoti kurr jo

ni njeri e murr ni siperfaqe te bardh edhe e bani ni pik te zez i pyti njerzt qka po shefni ktu krejt than piken e zez dmth bardhen se sheh asni edhe na 100 tmira me naj ba e 1 te keqe gjithmon te keqen ja kujtojm
 
nga ne nashta po a nga Zoti kurr jo

ni njeri e murr ni siperfaqe te bardh edhe e bani ni pik te zez i pyti njerzt qka po shefni ktu krejt than piken e zez dmth bardhen se sheh asni edhe na 100 tmira me naj ba e 1 te keqe gjithmon te keqen ja kujtojm
@KaTiLe fiks
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.