Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Sa te zhvilluara i ke shqisat per te dalluar kush fshihet pas shkronjave?

Te pershtatesh me ambientin dhe me njerezit ku ndodhesh nuk do te thote se je fake, se u be mode kjo fjale e perdoret vend e pavend. Te gjithe sillemi apo jemi pak ndryshe kur jemi ne shtepi para prinderve, femijeve etj dhe ndryshe jemi kur jemi me shoqerine. Ndryshe jemi dhe kur jemi ne ambientet e punes e ndryshe jemi edhe kur ecim rruges. Patjetet qe edhe ne forum si nje "vend" me specifikat e veta ne pershtatemi ne nje menyre tjeter.

Keshtu qe qetesohuni njerez nuk jeni/mi fake, jemi thjesht te natyrshem, sepse natyrshem duhet te pershtatemi.
Sipas vendit behet dhe kuvendi.
 
Njerzit qe i njeh live me dasht me te provoku si dallon dot edhe pse i njeh,,e lere kto qe ndrrojn shumica maska per dit si ti dallosh?
 
Shqisat?!
E di ti se cfar jan shqisat ?!
Lexoi ktu nqs nuk i di:

  1. Shqisa e te parit - Syri
  2. Shqisa e te degjuarit - Veshi
  3. Shqisa e të prekurit - Lëkura
  4. Shqisa e shijimit - Gjuha
  5. Shqisa e nuhatjes -Hunda
Tani se si ti perdoresh kto shqisa vetem ti dhe kto qe komentojn e din...
Mos e kishe gje per "intelektin"
Nqs nuk e di se cfar esht lexoje prap ktu:

Aftësi mendore për të arsyetuar e për të gjykuar, forca e arsyes a e gjykimit; shkalla që ka arritur njeriu në zhvillimin mendor. Intelekti i njeriut (i fëmijës, i nxënësve). Forca e intelektit. Zhvillimi i intelektit.

????
 
Sme ka intersu kurr se kush eshte mrapa shkronjave kam hy me kslu kohen me fol edhe aq. Sme puno ajo shqisa edhe pse kam nji telepati te theksume. Ty te jepet mole edhe therve qe keni vite sa e shifni e kapni direkte robin. Une te shof te puna ime vlla dy fjale te them ? kshu shko ai mhb me bo si nish kot sikur mor vesh kur une komentoja te reporti para dy vjetesh ?
 
Imteresante te degjoj mendimet tuaja lidhur me kete qe ndodh rendomt ne virtualitet.

Si arrini te dalloni dike qe nderron masken?
Ju ka rastit ketu ne kete forum? Nese po, nxirrni pseudonimin :p
Me mungon ajo aftesi per te kuptuar nje "maskim" te till,nuk me ka rastisur kurre ndoshta shkaku i flokeve ose ndoshta askush nuk ben gjerat te tilla.
 
99.9% jane fake!
Une hy te shifra qe permenda.
"Fake" ne kuptimin qe nuk jam ky qe jam ketu.
Kjo natyra që ke këtu është interesante?
 
Un jam fejk se jam bo bjonde po isha brune ne fakt ?
 
As nuk i lodhi "shqisat" e trurin për kto njerëz fundja herdo kurdo maskat bien ?
 
Ajo qe sme ka pelqyer me teper eshte kur perdoret fjala 'hamshor une' dhe shqisa ime me thote qe jane aq bosh e bejne kot, sikur jemi ne gjimnaz e pyesnin cunat njeri tjetrin he ca u be. Keta me duken fake.
 
Ajo qe sme ka pelqyer me teper eshte kur perdoret fjala 'hamshor une' dhe shqisa ime me thote qe jane aq bosh e bejne kot, sikur jemi ne gjimnaz e pyesnin cunat njeri tjetrin he ca u be. Keta me duken fake.
Hamshor e kam perdor dhe un, dhe e kam perdor vetem me the joker, per shaka normalisht, dhe ate e kam perdor tek nje teme! Dhe nuk kam thon jam hamshor po i kam thon the joket o hamshor dhe ai po kshu mu kaq!

Per kto tjetat kape skape se di as sme intereson!
 
Hamshor e kam perdor dhe un, dhe e kam perdor vetem me the joker, per shaka normalisht, dhe ate e kam perdor tek nje teme! Dhe nuk kam thon jam hamshor po i kam thon the joket o hamshor dhe ai po kshu mu kaq!

Per kto tjetat kape skape se di as sme intereson!
E km lexuar shpesh jo ky rast se kuptohet qe esht shaka,

por ata qe bejne une kam dy e tre mbaj aq e kaq. sikur kujt po i intereson, kur ne te vertete po ulin imazhin si njeri.
 
E km lexuar shpesh jo ky rast se kuptohet qe esht shaka,

por ata qe bejne une kam dy e tre mbaj aq e kaq. sikur kujt po i intereson, kur ne te vertete po ulin imazhin si njeri.
Si kam lexu fare kto dhe sme intereson ti lexoj!

Meqe ngjova fjalen hamshor per kto tipa! Dhe ate fjale si tip e kam thon dhe un , dhe tu pergjigja.

Per kto tjetet se di, un personalisht sme pelqejn as disa epitete qe vendosen, por dhe kto muhabete sme interesojn fare sinqerisht!
 
Ajo qe sme ka pelqyer me teper eshte kur perdoret fjala 'hamshor une' dhe shqisa ime me thote qe jane aq bosh e bejne kot, sikur jemi ne gjimnaz e pyesnin cunat njeri tjetrin he ca u be. Keta me duken fake.
Me pelqeu vertetesisht verifikueshmerisht shume kjo qe sapo shkruajte.
Te pershendes dhe te uroj dit e jave te mbare e te bukur?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.