Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Bashkëjetesë apo martesë?

Moana

RrEbeLe
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 25, 2017
Mesazhe
421
Nisur nga eksperienca personale,jam pro bashkejeteses.E vetmja menyre per te pare mengjesin,dreken e darken e personit qe mendon te ndash jeten..humori,nervat,e qeshura..bashkepunimi,impenjimi etj.Ndoshta frike nga hedhja e firmes ne komune?

IMG_1797.jpeg

Ndoshta..
 
Last edited by a moderator:
Bashkjetesa eshte me e mire, cifti ka me pake Probleme edhe eshte me pake i obliguar ndaj njeri-tjetrit!!
Kujt nuk i pelqen, eshte me lehte te coet dhe te iki :)
Nuk me duhet nje cope leter per te then se jam e lumtur me dike, me pelqen dashuria pa obligime pa detyrime.
 
Jane te dyja fenomene shoqerore dhe te dyja me variable (ndryshore) te shumta dhe si te tilla nuk jane standart.
E rendesishme do te ishte mire-vleresimi i situates se secilit rast ne menyre te vecuar!
Nuk ka rregulla, teorema apo aksioma te cilat te mund te udhezojne se cila eshte zgjedhja me e mire e mundshme.
Sikurse nuk mund te pohohet definitivisht qe bashkejetesa eshte nje paradhome per martesen apo nje stad kalimtar i cili ka nje fund te pritshem!
Po ashtu as martesa nuk eshte gjithmone misherimi i familjes...
 
Po crendesi ka bashkejetese apo martese..mjafton personi i duhur ne krah dhe gjerat te shkojne fjolle...une jam pro e te dyjave...por spo gjendet lenda e par:pe..
 
Kohen e fundit eshte bere fenomen kjo bashkejetesa . Shume njerez bashkejetojne tani dhe ka dhe nga ata qe nuk deshurojne te kene femi .
Mire ku eshte ndryshimi i Martesesh dhe bashkejeteses ?
Thjesht nuk ke nje cetrifikate martese ! Apo thjesht ti shmandesh nje Fusti te bardhe per diten e martesesh e Cila eshte kujtimi me i bukur i nje femre gjate gjithe jetes te saj ! Ceshtje kjo Ekonomia ?.
ec ore beni dasma aty te kenaqet Farefisi dhe gjitonet :p
 
Per mendimin tim eshte shum me mire martesa sepse aty Eshte kuptimi i jetes me person qe ke ne krah
 
Martesë dhe me mënd në kokë se pastaj fle tek mullari i barit me lopën!
Bashkjetesa, një zgjidhje për ata që e mendojnë si të tillë, bukur derisa zgjat, por më besoni nuk zgjat shumë!
 
Bashkjetes esht normale !!
 
:p:pThem bashkejetes per tu njohur me mir me personin qe ke perkrah (sado qe mund te kalosh nje jet e se njeh) me pas martese sepse né vajzat e kemi fiksim fustanin e bardh.
 
Mendoj qe nje mardhenje te kete themele te forta duhet te bazohet ne dashuri. Bashjetese apo Martese eshte njejta gje per mua, nuk e forcon as me pak as me shum lidhjen nje zhgarravine e hedhur ne nje cop leter!!
 
asnjera dhe as tjetra, pse duhet vec ky Model jetese te egzistoj?
Une mendoj se eshte me mir kur cdo njeri jeton ne shtepi te vet dhe ka sferen private e cila eshte shume e rendesishme dhe pikerisht kur shkilet kjo shume cifte nuk e mbijetojn krizen!!
 
Vetem like a boss
Per te gatuar di te laj te shplaj Po e po
Ska me mir se vetem
 
Per mua martesa. Ca eshte kjo bashkjetesa pa pik kuptimi. Bashkjetesa nuk rregullon asgje ne jete por martesa rregullon gjithcka. Ne martes ke pergjesira, rriten detyrat per familje per pune per te gjitha. Martesa zbut dhe njeriun me te keq nese eshte i denj per martes shikon punen familjen dhe ngre gjithcka me mund, bashkjetesa per mua eshte si jetesa ne konvikt ha jasht ske pergjesira etj
 
Ska rendesi martes, bashkejetes. Per vet faktin qe vetem nje cop leter i diferenzon njera tjetren , per mendimin tim bashkejetesa eshte e perkryer , sepse se di ma ndonjeher fjala martes te fut nje dritherim né trup qe te ben te thuash do iki me te katertat:p . Shaka , rendesi ka te kesh personin e duhur perkrah ndac martes ndac bashkejetes , eshte njesoj kur ke mbeshtetjen e dashurin e duhur.
 
Nese eshte respekti pike se pari e pike se dyti ajo KIMIA qe thote @Frank... ska rendesi bashkjetese apo martese!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.