Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Bashkëjetesë apo martesë?

Martesa te mbledh te ben familjar. Te jep siguri per te ardhmen.
Po ca tmbledh aman, me pas i gru si ty e me pas e kredi me la myt veten me rripin e pantallonave robi :p

Tema: Martese
 
mendoj... se di....... te zotet e punes e vendosin vete
 
Studimet tregojne se ciftet qe bashkjetojne para martese kane martesa me te shkurtra se ata qe nuk bashkjetojne. Don't do it.
 
Martese....kur dike e dua dhe vendos ta dua sme duhet me asnje sekond me teper kohe per tu menduar
 
As njera as tjetra ??
 
Unë jam për martesën. Pse?

Sepse bashkejetesa eshte si puna e fejeses, te njohesh personin para se te krijoni familjen.
Kurse martesa eshte vendimi i dy personave qe duan te formojne familjen.

Por per mua me e rendesishme eshte qe te dy personat te duan dhe te pranojn njeri tjetrin qoft ne te mir apo ne te keq. :)
 
Sa i perket bashkjeteses, tek nje celes i nje martese te lumtur, mos e ka gjetur ndokush nga ju kete sekret per te jetuar gjithmone te lumtur ? Se besoi!

Mendoi që varet cfare martese neve deshirojme apo kerkojme. Nese kerkojme nje martese te perkryer, ku ka disa sekrete ne mes por behemi si te lumtur ne familjare, nuk ka te tille sepse duhet te jemi njerez te perkryer qe ne fakt nuk ekzistojme si te till, prandaj duhet te mesohemi te falim e te lutemi, qe kto probleme tperditshme let kalojn.
 
Last edited:
Me thoni kush eshte ndryshimi midis "bashkejetoj" dhe "i martuar" ,pervec anes ligjore?
 
Perderisa une jam ne bashkjetes mendoj se kam ber zgjedhjen e duhur pasi duke bashkjetuar njohim ma mir njeri tjetrin pastaj pak rendesi ka kjo.. Rendesi ka te kalosh mire te ket dashuri respekt vleresim per njeri tjetrin tek e fundit seshte e vlefshme nje fletushk apo nje firme per te mbyll kte kapitull..
 
Te dyja nga pak ... so sick
 
Ah kjo barazia gjinore na Mori nqaf....na dolen tipa pro homoseksualitetit tash tipa qe duan te ndryshojn bazen e jetes....e lexova disa me lart...SA per info pa martese pa ate firme qe just aq shum I friksoheni ska mbiemer babai por femija ngel me mbiemrin e nenes e boll na bet si njerez te emancipum....SA per njohje e personit we do kalosh jeten osht lidhja fejesa etj etj....nje here kaluar kjo faze osht martesa na u dashka e nje bashkjetese tashi ncncncn epo kot sthem un u prish dynjoja po "ashtu" robi robin.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.