Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
 • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cfare eshte Neo

U

Universal

Guest


 1. Neo apo ish antshare njihet per krijimin e Smart Contracts dhe ofrimin e Coin si Aset Digjital.
  Neo ka nje Total Supply prej 100,000,000 NEO , dhe nje perdorues mund te posedoje se paku nje 1 Neo Coin , pra nese me naj Exchange shembull Binance i blen 1.8 NEO , tash ato 1.8 NEO i dergo me naj wallet tjeter , atehere veq 1 NEO ka mu tranferu kurse ato 0.8 NEO do te humbin
  NEO ndryshe njihet si Ethereum-i kinez

  Por qka e dallon NEO nga Ethereum


  Mbeshtetesit
  • Neo mbeshtet fuqishum nga Qeveria Kineze , e cila ka ndikuar edhe ne popullaritetin e NEO-S ne kine
  • Ethereum nuk mbeshtetet nga ndonje Qeveri/Institucion por nga |Enterprise Ethereum Alliance|

 2. Proof of Stake
  NEO perdorin modelin POS (Proof of Stake) , ku perdoruesit shperblehen per mbajne e NEO-ve ne walletin e tyre. Qe te perfitojne perdoruesit duhet ta bejne Dowload wallet te Neo-s https://github.com/CityOfZion/neon-wallet/releases
  dhe me sa di une Neo nuk ka nevoje ta mbaje wallet te hapur gjith kohen siq bejne Coins tjere te cilet perdorin POS
  • Ethereum perdor modelin POW(Proof of Work)
 3. Neo si numer i plote
  • Siq e ceka edhe me heret NEO mund te perdoret vetem si numer i plote , pra 1 Neo , 2Neo , 1000 Neo etj.
  • Ethereum mund te perdoret/dergohet si 0.1 Ethereum , 1.8Ethereum etj.. 4. Smart Contracts
  • Mund te shkruhen C # dhe Java
  • Per dallim nga Ethereum qe developers/zhvilluesit duhet te mesojne Solidity(Qe eshte gjuha programuese qe e perdor vetem ethereum si platforme
 5. Shpejtsia
  • NEO mund e perballoje deri ne 10K trasaksione per Sekond
  • Kurse ethereum 15 Transakisione per Sekond
 6. Sistemi
  • Delegated Byzantine Fault Tolerance (DBFT) algorithm
  • NeoX
  • NEO Contract
  • NeoFS
  • NeoQ


 7. NeoGas
  • Pasi NEO eshte POS ajo i shperblen perdoresit e saj me NeoGas me nje % prej 5.5% ne vit
 8. Profitin mund ta kalkuloni ketu : https://neotogas.com


  ICO platforma e NEO's
  Per momentin NEO'n e perdorin 7 Coins/Tokena ku 4 prej tyre jane ne top 100 , dhe jane shum ICO te reja qe kane ndermend ta perdorin teknologjin e NEO'S

  Ku mund te blejme NEO
 9. Lista e plote : https://coinmarketcap.com/currencies/neo/#markets

  Ku mund ti ruajme NEO coin
  • Mund ti ruani direkt ne exchange ku i bleni por une ju sygjeroj
 10. Desktop Wallet - NEON Wallet te cilin mund ta shkarkoni ketu:
  https://github.com/CityOfZion/neon-wallet/releases
  Hardware Wallet - Ledger Nano S
  https://www.ledgerwallet.com/products/ledger-nano-s
  Online Wallet - Neo tracker
  neotracker.io


  Djema kaq ishte per NEO'n nga une , per cdo kritike apo sygjerim komentoni pastaj e boje edit temen dhe e shtoje informacion , kurse sa per cmim besoj qe shum shpejte do ta kaloje 500$"Vetem mendim personal"

 • burimi : itshqip.com​
 
Last edited by a moderator:

MrCool

Banned.
Banned
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,905
Te blejme thua ti?
 

MrCool

Banned.
Banned
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,905
Ca vlere ka momentalisht?
 

Unknown

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Aug 4, 2017
Mesazhe
1,135
Ne kete moment eshte periudhe renie aq e madhe sa dhe e frikshme, gjithsesi un mendoj se duhet investuar ne shuma te vogla qe nuk te demtojne, $$ basti mund ti quash, i vetmi problem qe do hasesh eshte se per vende si KS, AL, MK akoma ska marketplace kur te blesh lirshem, duhet ti blesh nga te tjeret.
View attachment 7589
 

MrCool

Banned.
Banned
Regjistruar më
Jul 19, 2017
Mesazhe
2,905
Ketu qendron dhe "frika"... Eshte periudhe e duhur per te investuar me tere keto renie???
 

Unknown

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Aug 4, 2017
Mesazhe
1,135
kjo eshte burse, dhe bursat zakonisht i levizin njerez me kapitale gjigande sipas interesit te tyre. nuk eshte habi nese marin ndonje monedhe dhe e shtyjne perpara per te fituar terren.
Nje pjese e madhe e "player" luajne me monedha qe kushtojne me cent, blejne shume dhe presin rritjen.
Nese futesh te grafiku i bitcoin e sheh qe dhe ajo ka kushtuar disa cent rreth 5-7 vjet me pare.
Nese blerja do ishte e lehte per vendin tone, mund te fusje nga 5-10Eu per disa monedha sa here do kerkoje te luaje Interin ne skedina :D, humbjen e ke te sigurt
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja