Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Covid-19

Un kam besim te ALLAHU!
DHe gjith kto gjera kan ardh per faj tnjerzve
Sepse zoti e ka pa sesi po e shenderrojn boten njerezit,dhe ka vendos ti ndeshkoje!
Une kam besim te ALLAHU!
ZOti I ngjo lutjet tona!

so far
Nuk ka degjuar!
ndoshta na duhet te ulerasim pak me shum!
 
Kush vdiq dhe u ngjall te na tregoje per takimet me zotin dhe virgjereshat matane??
Me mir me besu se nuk humb gjo nese zoti nuk egziston.
Por nese nuk beson dhe zoti ekzisston humb shum ?
Un pervete e besoj se nuk humb gje
 
nuk kalohet me lutje!
E sigurte kjo
Por dhe covidi eshte bo shum politike e forte dhe kjo esht e sigurt ! Mbase njerezit nuk kan vdekur nga covid ? Por qeveria i shpall te tille sepse perfitojn fonde nga OBSH !
Nje rast konkret ne itali nje kishte denoncuar shtetin se kishin falsifiku certifikaten e vdekjes me covid kur ai kishte vdek gjste operacionit ne zemer ?
Por politike e madhe po luhet dhe do prishet rendi global ! Si njerezit do zhduken pothuajse moshat e trreta ! Dhe rendi ekonomik !
 
Por dhe covidi eshte bo shum politike e forte dhe kjo esht e sigurt ! Mbase njerezit nuk kan vdekur nga covid ? Por qeveria i shpall te tille sepse perfitojn fonde nga OBSH !
Nje rast konkret ne itali nje kishte denoncuar shtetin se kishin falsifiku certifikaten e vdekjes me covid kur ai kishte vdek gjste operacionit ne zemer ?
Por politike e madhe po luhet dhe do prishet rendi global ! Si njerezit do zhduken pothuajse moshat e trreta ! Dhe rendi ekonomik !

Agree! Behen pislliqe
Por nuk dmth qe nuk egziston.
 
40% eshte cdo semundje psiqike,,

eshte virusi por ata te semurit e te vjetrit cdo lloj gripi thjesht i lodh se kan imunitet te dobet,, se te rijt skan pse e marrin me frik e panik,
Mire ben te kemi kujdes , por mos e marrim me frik, njoh shum familje e kan kalu thjesht si nje virus sezonal:)
Zoti i sherift te semurit
 
Po, po flasim per dicka tjeter ketu, jo kush vdic e kush u ringjall!

po pra po
Flasim si ti shpetojme Korones!
Vjen tjetri na thote nuk eshte dhe aq keq me vdek sepse do takohemi me zotin!

atehere pse jetojme meqe qenka rehat me vdek
 
nuk te kuptova?
Pervec qe paske humb!
Ti thua te besoj ne dicka te padukshme?
Te thash:
Un e besoj Zotin dhe eci me rregulla hynore. Jam i lumtur dhe nese vdes ne ket qendje nuk kam hum
Asgje nga kjo bote edhe nese zoti nuk ekzison.

Kurse ti nuk e beson zotin ca po ben me shum se un qe po e besoj ?? Nese ti vdes ne ket gjendje dhe zoti ekziston e din perfundim tat ??

Zotin e shef ai qe ka sy jo te verbrit
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.