Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Covid-19

40% eshte cdo semundje psiqike,,

eshte virusi por ata te semurit e te vjetrit cdo lloj gripi thjesht i lodh se kan imunitet te dobet,, se te rijt skan pse e marrin me frik e panik,
Mire ben te kemi kujdes , por mos e marrim me frik, njoh shum familje e kan kalu thjesht si nje virus sezonal:)
Zoti i sherift te semurit

cfare dmth 40% eshte cdo semundje psiqike?
 
Flasim si ti shpetojme Korones!
Vjen tjetri na thote nuk eshte dhe aq keq me vdek sepse do takohemi me zotin!

atehere pse jetojme meqe qenka rehat me vdek
[/QUOTE]
Po i hyrem kesaj teme qe po hap ti sdo ket mbarim! Esht teme tjeter kjo ku po flasim per pasojat e covidit! Po japim mendimet tona! Po filluam me fe etj etj tema do marre nje rrjedh tjeter! Mireseerdhe ti e kalofsh bukur mes nesh?
 
Te thash:
Un e besoj Zotin dhe eci me rregulla hynore. Jam i lumtur dhe nese vdes ne ket qendje nuk kam hum
Asgje nga kjo bote edhe nese zoti nuk ekzison.

Kurse ti nuk e beson zotin ca po ben me shum se un qe po e besoj ?? Nese ti vdes ne ket gjendje dhe zoti ekziston e din perfundim tat ??

Zotin e shef ai qe ka sy jo te verbrit

pse flet ne emrin tim?
Nga e Di ti cfare besoj une dhe ne ke besoj?

Po patjeter nese vdes une do me hane krimbat
Dhe ty Po ashtu
 
Flasim si ti shpetojme Korones!
Vjen tjetri na thote nuk eshte dhe aq keq me vdek sepse do takohemi me zotin!

atehere pse jetojme meqe qenka rehat me vdek
Po i hyrem kesaj teme qe po hap ti sdo ket mbarim! Esht teme tjeter kjo ku po flasim per pasojat e covidit! Po japim mendimet tona! Po filluam me fe etj etj tema do marre nje rrjedh tjeter! Mireseerdhe ti e kalofsh bukur mes nesh?
[/QUOTE]

une nuk hapa asnje teme!
Lirine e te shprehurit nuk ja u solla une, e gjeta mes jush:p

thanks mire se ju gjeta :)
 
Po i hyrem kesaj teme qe po hap ti sdo ket mbarim! Esht teme tjeter kjo ku po flasim per pasojat e covidit! Po japim mendimet tona! Po filluam me fe etj etj tema do marre nje rrjedh tjeter! Mireseerdhe ti e kalofsh bukur mes nesh?

une nuk hapa asnje teme!
Lirine e te shprehurit nuk ja u solla une, e gjeta mes jush:p

thanks mire se ju gjeta :)
[/QUOTE]
?gezuar, jemi paqesor ne!
 
Un mendoj se do kete me keq se kaq! Sdo perfundoj ketu kjo luft.
?Ska filluar akoma lufta ma dush do filloj kur vendet e vogla do shpallin falimentimin si shqiperia,kosova,maqedonia,greqia,bosnja e tgjitha me radh pastaj kto vendet e medhaja der sa te falimentojn te gjitha me radhe ✌
 
?Ska filluar akoma lufta ma dush do filloj kur vendet e vogla do shpallin falimentimin si shqiperia,kosova,maqedonia,greqia,bosnja e tgjitha me radh pastaj kto vendet e medhaja der sa te falimentojn te gjitha me radhe ✌
Ndore te zotit! Menyre tjeter nuk kemi.
 
Ndore te zotit! Menyre tjeter nuk kemi.
Teoria e konspiracionit të Rendit të Ri Botëror (e treguar më thjesht si rendi i ri botëror, në latinisht novus ordo mundi, në anglisht gjithashtu me shkurtesën NWO që korrespondon me rendin e ri botëror) është një nga tezat më të mëdha të konspiracionit, sipas të cilave një grup i pretenduar i pushteti oligarkik dhe sekret do të përpiqej të merrte kontrollin mbi çdo vend në botë në një mënyrë totalitare në mënyrë që të fitonte sundimin mbi Tokën.
 
Marë parasysh bagazhin profesional, besoj se ekziston. Së paku, njihen mbi 219 lloje virusesh. Jo rastësiaht është i pagëzuar SARS-CoV-2/Covid 19. Sot, SARS dhe MERS (nga corona viruse të ndryshëm) janë plotësisht nën kontrollin njerëzor ose gati të zhdukur. Edhe Covid-19 do ketë të njëjtin fat. Tani, SARS kishte një vdekshmëri prej 10% ndërsa Covid 19, diku rreth 2%. Vdekshmëria më e ulët e bën që të zgjasë më gjatë se SARS, pasi viruset jetojnë më gjatë kur njerëzit janë më rezistues, nga arsyeja se kanë nevojë për riprodhim në qenie të gjalla.
Mënyra më efikase për ta përballuar, është një sistem imunitar i fortë.
Viruset janë pjesë e pandashme e njerëzimit. Do na mbijetojnë, po qe se nuk i ‘marim me vete’.
 
Por dhe covidi eshte bo shum politike e forte dhe kjo esht e sigurt ! Mbase njerezit nuk kan vdekur nga covid ? Por qeveria i shpall te tille sepse perfitojn fonde nga OBSH !
Nje rast konkret ne itali nje kishte denoncuar shtetin se kishin falsifiku certifikaten e vdekjes me covid kur ai kishte vdek gjste operacionit ne zemer ?
Por politike e madhe po luhet dhe do prishet rendi global ! Si njerezit do zhduken pothuajse moshat e trreta ! Dhe rendi ekonomik !
qe eshte si virus eshte nuk di ne vendet e tjera por ketu te ne boll kam degju raste qe I jan ofru lek familjarve te pacientve qe te firmosin qe ndruan jet nga covid .si po blihet shpirti.dhe e vdek.vec zoti mund te reegulloj cdo gje vec ai por mos harrojme qe kjo gjendje ka shyqyrr
shkatrru shummm familje ekonomikisht.njerzit nuk kane buke te hane.pra stressi depression I ka cuar njerzit te pesojne trauma.vec ne doren e zotit
 
68835mbi 800 persona vdesin ne muaj nga semundja e zemres ne Itali. ose nga semundjet e tjera .... eshte politik
 
@centos është një temë e tillë. Bashkoje me atë të paren po ashu.

Sa për covid, isha shumë skeptike në fillimet e saj kur u përhap. Por tashmë kam ndryshuar mendim. Që ekziston ekziston sepse të gjithë kemi të njohur të prekur por askush se njeh si virus pasi tek çdo person ka simptoma të ndryshme..
Kanë ekzistuar viruset dhe do ekzistojnë. Pandemia më famëkeqe për të cilën ekzistojnë të dhëna ishte “Gripi Spanjoll” në 1918-1919 i cili shkaktoi 20-50 milionë vdekje në të gjithë botën. Pandemitë pasuese në 1957 dhe 1968 rezultuan në shumë më pak vdekje,në 2009 u shfaq a h1n1 dhe u bë grip sezonal e tashmë kemi covid 2019.


Herë herë dua ta besoj që është një nga ato viruset që aktivizohet një herë në 100 vjet e herë herë mendoj se është një virus laboratotik nga njeriu dhe e gjithë kjo është pilitikë.

Nuk e mendoja kurrë që përgjatë 2020-tës do përdorja më shumë fjalën covid.
Na janë bërë të pandashme maska, dizinfektuesit dhe distancimi...
Alarmi i çdo sirene më drithëron...të gjithë thonë evitoni spitalet se kush hy aty nuk del i gjallë, ca të tjerë që e kalojnë si asimptomatkë e ca që harxhojnë më sh se dt mln të vjetra për kurim.
Pra, jemi në valën e dytë dhe askush.se di si do i vijë filli kësaj. Kjo është lufta e 3-të botërore. Zoti qoftë me ne.
 
Nuk e di sa e besoni buk e di a eshte e sajuar por di qe ne korrik e kalova personalisht dhe tani qe jam pak e ftohur kam bere test prap se mos me eshte ngjitur prap
 
Sot vdiq nje kusheriri im 35 vjec dhe te gjithe semure jemi akoma, gjysherit i cuam tek nje hotel vetem me nje kusheriren time te kujdeset , ku babi u con gjona dhe i le tek shkallet, pa hyre brenda?
Une e dija se isha ftohur pasi isha dy dit me pushime ne mal, por u vizitova dhe dola se isha semure nga virusi?
Akoma me djegin mushkerite dhe kolla ma merr frymen?
Ne e kalojme,po gjysherit dhe ata qe jane te semure si do munden?
Kohe te veshtira prz
Uroj me zemer qe gjithkush eshte semure Zoti ta sheroje?
Kujdesni veten dhe familjaret?
Ouuuuuu
Te kalume rrush,ishalla sa ma lehte??
 
Nuk e di sa e besoni buk e di a eshte e sajuar por di qe ne korrik e kalova personalisht dhe tani qe jam pak e ftohur kam bere test prap se mos me eshte ngjitur prap
Ishalla joo zmr ??
 
Thjesht ideja,qe mua mund tme kap covid eshte tmerruese per mu.
E kam mare me shume frike.
Peegjithesisht per sa i perket shendetit,jam shume frikacake.?
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.