Horoskop: Cila është dita më me fat e javës për ty, bazuar në shenjën e horoskopit!

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Mesazhe
2,987
Vendndodhja
Tiranë
A e dini se çdo ditë e javës drejtohet nga një nga shtatë planetët tradicionalë? Meqënëse e diela shënon fillimin e një jave të re, ajo drejtohet nga Dielli. E hëna drejtohet nga Hëna, e marta nga Marsi etj. Madje, emrat e disa ditëve të javës lidhen drejtpërdrejt me emrat e planetëve, për shembull: E shtunë (saturday) = Saturni; e dielë (sunday) = Dielli (sun).

Më poshtë gjeni, cila është dita juaj më fat, bazuar në shenjën e horoskopit!

– Gaforrja: Dita juaj me fat është e hëna.

– Dashi dhe Akrepi: Dita juaj me fat është e marta.

– Binjakët dhe Virgjëresha: Dita juaj me fat është e mërkura.

– Shigjetari dhe Peshqit: Dita juaj me fat është e enjtja.

– Demi dhe Peshorja: Dita juaj me fat është e premtja.

– Bricjapi dhe Ujori: Dita juaj me fat është e shtuna.

– Luani: Dita juaj me fat është e diela.
 

Zana

🇦🇱e-Thjeshte🇦🇱
ANETAR ✓
Mesazhe
12,969
Mbase mbase mendova se te kishte kap shirit pranej 😜😍 edhe me te kap shirit ty prap bokor dokesh ti 😜🙈

Imagjinate e bukur kjo .😆😝😜
K’tu nuk mund te themi as qe jemi mire dhe me fat se i kap zemra njerezit . 😆😝
 
Top