Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

"Kujtimi i 97"

Pervec gjerave te kqija,un do vecoja kenget e atij viti,te pavdekshme hitet a asaj kohe
 
Përshëndetje!
Uroj të jeni të gjithë mirë!
E hapa kētē temë, duke marr shkas nga ngjarjet e vitit 1997.
Duke qen se unē jam brezi i 97.

Përpos temva me përmbajtje argëtimi, si tema e çifteve, tema e veshjeve , pytje- përgjigje, apo dhe shumë tema tē tjera.
Unë nuk anoj shumë tek kēto tema, më pëlqen më shumë të lexoj nga ju ngjarje që kan ndodhur vërtetë, ndoshta dhe të përjetuëra nga vet ju.
Do e çueja "97 e kujtimeve:


Kush ka përjetuar vitin 1997 e kujton me tmerr veprimtarinë e tyre..

Edhe diçka tē fundit ju lutem nëse nuk keni diçka për këtë temë , mos diskutoni, mos bëni sikur po bëjm shaka, apo sikur po them diçka!
@centos të lutem duke qen se ke aksses dhe mund ti fshish komentet, do doja që nëse ka komente që nuk i përmbahen temës, tē fshihen.
Faleminderit!
?
Kam qenë 6 vjec asokohe.
Mbaj mend disa djem që rrinin me armë në tarracën e dyqaneve në lagjen time.
Mbaj mend edhe të shtëna armësh,edhe pse cdo gjë turbullt.
Veç kto kam fiksuar
 
Im at ishte shtrire ne spital ne Beograd. Ishte dimri i vitit 1997, 3-4 muaj para se t'fillonin trazirat e marsit ne Kosove (luftes). Atje ishin munduar edhe psiqikisht ta cmendin babain tim te ndjere, duke i treguar infermieret atje se cfare do t'ju bejne shqiptareve, si do t'i masakrojne etj etj.
Ky eshte kujtimi me i hidhur i imi i vitit 1997.
Po ate kohe luante seriali "Llovisna", me at tipin Orinoko Fuego :p
 
vitet me te tmerrshme mbaj mend qe mka kalu nje plumb ju shmanga por ishte shum shpejt ene me gervishti pak ?
Ju shmange plumbit?
Neo ti je?
 
Përshëndetje!
Uroj të jeni të gjithë mirë!
E hapa kētē temë, duke marr shkas nga ngjarjet e vitit 1997.
Duke qen se unē jam brezi i 97.

Përpos temva me përmbajtje argëtimi, si tema e çifteve, tema e veshjeve , pytje- përgjigje, apo dhe shumë tema tē tjera.
Unë nuk anoj shumë tek kēto tema, më pëlqen më shumë të lexoj nga ju ngjarje që kan ndodhur vërtetë, ndoshta dhe të përjetuëra nga vet ju.
Do e çueja "97 e kujtimeve:


Kush ka përjetuar vitin 1997 e kujton me tmerr veprimtarinë e tyre..

Edhe diçka tē fundit ju lutem nëse nuk keni diçka për këtë temë , mos diskutoni, mos bëni sikur po bëjm shaka, apo sikur po them diçka!
@centos të lutem duke qen se ke aksses dhe mund ti fshish komentet, do doja që nëse ka komente që nuk i përmbahen temës, tē fshihen.
Faleminderit!
?
@centos din ca han edhe ne darke ?
 
Unë do doja që të mirreshin në studim, mendoj që do ken sh trauma.
Unë jam me fat që kam qen bebe ..
Mendoj se fmit e asaj kohe kan kujtime.
Nji ndër njerzit që kisha dasht me lexu
në ktë tem asht @Jupiter666..

Kam shume gjana me thane por i bie shkurt me nje kuriozitet qe me ka ba gjithnje pershtypje, ishte rrethimi i Ambasades Amerikane me thase rane nje mur rane 6 meter i larte, rrethimi u ba 8muaj para fillimit te trazirave …dmth kuptohet ishte e programume ….***. kane lujt dhe lujne me ne si te duan….

e dyta asht fakti perbindesh se cfare njeri kishte prodhu sistemi komunist, nje qenie per libra horrori. Ata nuk ishin ma shqiptar!

Shqiptari i vertet nuk
gjendet ne shqipni!!!!

Kjo lloj qenie bani dhe mund te bante akoma me keq vetes se vet.

Nga keto qenie pritej dhe akoma pritet gjithcka, horra, bastarda, kriminela, njerez qe kishin hup cdo gja me ate cfare kishim rujt me mijra vjet e te qenurit Shqiptar.

Cfare te them me shume, pak kemi ndryshu ne sjellje ne botekuptim ne parim ne mendim, akoma edhe sot shihen kto plaget qe ka marre shoqnia jone gjate sistetmit, nje vend i martirizum nga idiotisia nga marrezia nga skllaveria nga injoranca.

Deliri i budallallekut!

97 ishte nje delir qe faktoj ma se mire se cfare qeniesh kishte nxjerre sistemi komunist.


Nje shoqni ku mbizotronte paranoja, fobia, neurotizmi, obsesioni…po bre edhe sot i kemi kto lloj sintomash te shoqnise ne driten e diellit….
 
Kam shume gjana me thane por i bie shkurt me nje kuriozitet qe me ka ba gjithnje pershtypje, ishte rrethimi i Ambasades Amerikane me thase rane nje mur rane 6 meter i larte, rrethimi u ba 8muaj para fillimit te trazirave …dmth kuptohet ishte e programume ….***. kane lujt dhe lujne me ne si te duan….

e dyta asht fakti perbindesh se cfare njeri kishte prodhu sistemi komunist, nje qenie per libra horrori. Ata nuk ishin ma shqiptar!

Shqiptari i vertet nuk
gjendet ne shqipni!!!!

Kjo lloj qenie bani dhe mund te bante akoma me keq vetes se vet.

Nga keto qenie pritej dhe akoma pritet gjithcka, horra, bastarda, kriminela, njerez qe kishin hup cdo gja me ate cfare kishim rujt me mijra vjet e te qenurit Shqiptar.

Cfare te them me shume, pak kemi ndryshu ne sjellje ne botekuptim ne parim ne mendim, akoma edhe sot shihen kto plaget qe ka marre shoqnia jone gjate sistetmit, nje vend i martirizum nga idiotisia nga marrezia nga skllaveria nga injoranca.

Deliri i budallallekut!

97 ishte nje delir qe faktoj ma se mire se cfare qeniesh kishte nxjerre sistemi komunist.


Nje shoqni ku mbizotronte paranoja, fobia, neurotizmi, obsesioni…po bre edhe sot i kemi kto lloj sintomash te shoqnise ne driten e diellit….
Faleminderit shumë ??.
@centos me sa di une asht kapo i forumit (dmth se rrun fort) din cdo gja ne lidhje me cfare shkruan dhe shpreh ti ne forum
E kuptova ..
Ke shummmë të drejtë, edhe pse hy ndonjher në forum, dii që ka shumë lojra, ruejtja e privatësis ktu flas për private besoj dhe jam e bindun që asht 0!
Gjithsesi për mua nuk përmban shum problem kjo pjesë, sepse di deri ku dhe çf duhet , të tregoj për veten, dhe postimet që mund baj.
Se do thon pse hyn kur dyshon për kto?.
Nuk dyshoj jam e bindiun!
Ps :Hy kur nuk jam dhe aq mirë moralisht??.
Të përshëndes dhe faleminderit për shkrimet që kan shumë vlerë dhe nuk jan shkrime boshe!
??!
Respekte @Jupiter666
 
Faleminderit shumë ??.

E kuptova ..
Ke shummmë të drejtë, edhe pse hy ndonjher në forum, dii që ka shumë lojra, ruejtja e privatësis ktu flas për private besoj dhe jam e bindun që asht 0!
Gjithsesi për mua nuk përmban shum problem kjo pjesë, sepse di deri ku dhe çf duhet , të tregoj për veten, dhe postimet që mund baj.
Se do thon pse hyn kur dyshon për kto?.
Nuk dyshoj jam e bindiun!
Ps :Hy kur nuk jam dhe aq mirë moralisht??.
Të përshëndes dhe faleminderit për shkrimet që kan shumë vlerë dhe nuk jan shkrime boshe!
??!
Respekte @Jupiter666
Kur kerko te mbahet rregull ne temen tende, Behu shembull i saje! Ke hapur teme per 97 jo me na tregu sigurine e forumit!
Nese e shef veten qe ske siguri: JEPI LogOut nuk e kuptoj pse rri ketu kur e ndjen veten te pa sigurt ?

Vazhdo Rrespekto temen tate ne vazhdim!!
 
Faleminderit shumë ??.

E kuptova ..
Ke shummmë të drejtë, edhe pse hy ndonjher në forum, dii që ka shumë lojra, ruejtja e privatësis ktu flas për private besoj dhe jam e bindun që asht 0!
Gjithsesi për mua nuk përmban shum problem kjo pjesë, sepse di deri ku dhe çf duhet , të tregoj për veten, dhe postimet që mund baj.
Se do thon pse hyn kur dyshon për kto?.
Nuk dyshoj jam e bindiun!
Ps :Hy kur nuk jam dhe aq mirë moralisht??.
Të përshëndes dhe faleminderit për shkrimet që kan shumë vlerë dhe nuk jan shkrime boshe!
??!
Respekte @Jupiter666
Ska ma privatsi,

kto te forumit maximumi din IP, email
regjistrimi dhe kompanine telefonike …dhe info qe ne dum me dhane.

Ama ktu (shqipni) asht ba nami me
te dhanat personale, po baj nje shkrim ne lidhje me kete teme.

them brenda nje jave mund te lexohet ne disa portale
 
Ehhhh 97 e mbaj mend si jo e kam perjetuar

Cfare do te te tregoj @Meloo
gjithcka ishte jashte kontrollit.
ishte koha kur njerezit luanin me arme
ishte koha kur ne dyqan mund te blije me shkembim fishekesh Ose me arme ne ne dyqan ne shkembim te mallit
ka qene nji vit qe per 1 fjale goje haje plumb kokes
ka qene viti ku te ishe i zgjuar e i mencur e me shkolle ishe i paragjykuar nga te tjeret
ka qene viti i shume vrasjeve,perdhunimeve,vjedhjeve,trafikimeve

Ka qene viti Kur... SHume nena u veshen me rroba te zeza
ashtu si dhe familja ime
Pamje nga ai vit i mallkuar per anetaret e fisit tim gjen plot ne youtobe
o zot mos ardhte me kurre ai vit
 
Ne 97 kam qene jashte shtetit bashke me familjen ....por syte e veshet e gazetat i lexonin familjaret e mi ....kishim njerezit tane atje.....nje tmerr i vertete ...nje vëllavrasje ...arme gjithandej ....nje kauz i vertete ....shpresoj qe vendi ynë mos te jetoje me dicka te tille
 
Nje vit i zi dhe I trishte ne histori per Shqiperine dhe Shqiptaret , ku ngelen 2000 e ca te vrare …..nuk e kam kaluar apo perjetuar por e kam study goxha .
 
Ne 97 kam qene jashte shtetit bashke me familjen ....por syte e veshet e gazetat i lexonin familjaret e mi ....kishim njerezit tane atje.....nje tmerr i vertete ...nje vëllavrasje ...arme gjithandej ....nje kauz i vertete ....shpresoj qe vendi ynë mos te jetoje me dicka te tille
nuk ke qene shume e vogel jo ?
 
Une mendoj se hala edhe sot kemi mendesine e 97….per t’mira.

Nuk kalojne as 6 ore pa plas kallashi, berretta, sulenciatori, dmth vend bandash….

Te na rroqe partia me brisk astra
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.