Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

LGBT? TABU APO ....Dicka qe duhet pranuar gjeresisht ne shoqerin shqiptare!!

Perse te mos "lejojme" edhe pedofiline me qe homoseksualizmi e te ngjashme qenkan te lejueshme dhe madje po na serviren si vlera nga mediat dhe qarqe te caktuara? :p

Fundja, semundje kjo, semundje ajo.. C'orientim seksual kjo, c'orientim seksual ajo..
 
Perse te mos "lejojme" edhe pedofiline me qe homoseksualizmi e te ngjashme qenkan te lejueshme dhe madje po na serviren si vlera nga mediat dhe qarqe te caktuara? :p

Fundja, semundje kjo, semundje ajo.. C'orientim seksual kjo, c'orientim seksual ajo..

Femija eshte i pa afte te kuptoj apo te angazhohet duke ditur konceptin aktin dhe pasojat e seksit. Prandaj eshte abuzim.
Nderkohe nje i rritur eshte i lire te bej cte doj me trupin e vete duke folur rreth seksit e kam llafin.
Jane koncepte te ndyshme pedofilia me homoseksualizmin.
 
mos ja fut kot, qe kur anomalite u bene race?
pse esht ANOMALI ? apo sepse shoqeria e vlerson dicka te till,,,, !!!!! njerzit jan paragjykues dhe kjo esht vertetuar boterisht ,,, ne nje shoqeri nese dikush ngrihet dhe thot E BARDHA ESHT E ZEZ shumica do e perkrah pse ,,, sepse esht thjesht ne natyren e njeriut te jet ne konfront me shume gjera ne jet ,,,, kshuqe thjesht duhet ta pranoni dhe ti rrespektoni ,,, mbi te gjitha sic the dhe ti ndoshta esht nje ANOMALI ,, cka do te thot nuk behet me qellim por pa vetdije ,, se anomali esht dhe te jet me te meta mendore,,, cdo te thuash qe ti percmojm dhe kto njerez,,, anomali esht dhe te jesh memec,,, shurdh i verber ,, down sindrom,,,, apo jooo kto joo sepse shoqeria ka zgjedh qe ndaj ktyre te ket perkushtim dhe meshir !!!!!...
 
pse esht ANOMALI ? apo sepse shoqeria e vlerson dicka te till,,,, !!!!! njerzit jan paragjykues dhe kjo esht vertetuar boterisht ,,, ne nje shoqeri nese dikush ngrihet dhe thot E BARDHA ESHT E ZEZ shumica do e perkrah pse ,,, sepse esht thjesht ne natyren e njeriut te jet ne konfront me shume gjera ne jet ,,,, kshuqe thjesht duhet ta pranoni dhe ti rrespektoni ,,, mbi te gjitha sic the dhe ti ndoshta esht nje ANOMALI ,, cka do te thot nuk behet me qellim por pa vetdije ,, se anomali esht dhe te jet me te meta mendore,,, cdo te thuash qe ti percmojm dhe kto njerez,,, anomali esht dhe te jesh memec,,, shurdh i verber ,, down sindrom,,,, apo jooo kto joo sepse shoqeria ka zgjedh qe ndaj ktyre te ket perkushtim dhe meshir !!!!!...
Anomali, e thote vete fjala a-normal. dmth cdo gje qe nuk eshte normale eshte anomali.
Ka gjera me te keqija ne bote sesa te jesh paragjykues, psh te kesh nje nga keto anomali.
Nese dikush ka te meta mendore nuk duhet pranur si normale por si anormale dhe duhet trajtur mjekesisht, psh te qenit trans.
Konfuzioni qe ka dale eshte se futen te gjitha ne nje thes. Nuk kane aspak lidhje homot me transet.
homot nuk kane probleme mendore vetem preferenca seksuale kaq. transeksualet jane homoseksuale me te meta mendore
qe mendoje qe jane femra, dhe sakatojne veten dhe nje pjese e mire e tyre vrasin veten.
emertim mjekesor kete lloj personash eshte kategoria self-mutilation.
https://www.lifesitenews.com/news/96-of-transgender-youth-engage-in-self-harm-study

POR nese dikush nuk "i pelqen apo mbeshtet perkrah & nuk i pranon" nuk mund te quhet racist se eshte nonsens, pasi keta nuk jane race.
 
Cdo gje jashte natyres eshte e gabuar. Ata qe jane openmind si do ja shpjegoje femijes se tij/saj qe dy burra jane burre e burre?
Personalisht mendoj se u duhen prere gjenitalet ketyre personave.
 
Personalisht mendoj se u duhen prere gjenitalet ketyre personave.[/QUOTE said:
Qenke zemer gjere Plak

Q.... nanen digji me benzin
 
Personalisht mendoj se u duhen prere gjenitalet ketyre personave.[/QUOTE said:
Qenke zemer gjere Plak

Q.... nanen digji me benzin
 
kto lloj tipe ose me mir karaktere njerzish qe "bejne terrore duke i djegur dhe percelluar " kan friken dhe dobesi ne karakter se ndoshta mos ndikohen nje dit dhe ,,,,, ku i dihet njerez jemi ,,,

un nuk e kam hap kte tem te djegim e percellojm as njerez as kafshe ,,,
DICKA QE NUK ESHT E BERE APO KRIJUAR NGA JU NUK KENI TE DREJT AS TJA MERRNI JETEN APO DHE PRIVATESIN!!! PEACE OUT
 
kto lloj tipe ose me mir karaktere njerzish qe "bejne terrore duke i djegur dhe percelluar " kan friken dhe dobesi ne karakter se ndoshta mos ndikohen nje dit dhe ,,,,, ku i dihet njerez jemi ,,,

un nuk e kam hap kte tem te djegim e percellojm as njerez as kafshe ,,,
DICKA QE NUK ESHT E BERE APO KRIJUAR NGA JU NUK KENI TE DREJT AS TJA MERRNI JETEN APO DHE PRIVATESIN!!! PEACE OUT
Ti thuash Neverise Frike vetem ty te kam pare!
Ajo lloj grade njerezisht jan vetem NEVERI.
Ty qe ste ben pershtypje ruju mos tundohesh! :)
 
kto lloj tipe ose me mir karaktere njerzish qe "bejne terrore duke i djegur dhe percelluar " kan friken dhe dobesi ne karakter se ndoshta mos ndikohen nje dit dhe ,,,,, ku i dihet njerez jemi ,,,

un nuk e kam hap kte tem te djegim e percellojm as njerez as kafshe ,,,
DICKA QE NUK ESHT E BERE APO KRIJUAR NGA JU NUK KENI TE DREJT AS TJA MERRNI JETEN APO DHE PRIVATESIN!!! PEACE OUT
Ja te shohim a do ndryshosh mendim kur femija yt djale apo vajze te te thote qe jam homoseksual. Une sjam pro djegjes apo vdekjes se asnjeriu por kjo qe thua ti eshte te fuckesh trute.
 
Sa nuk e respektoni mendimin e njeri tjetrit po hidheni direkt ne sulm. Damn
 
Ti thuash Neverise Frike vetem ty te kam pare!
Ajo lloj grade njerezisht jan vetem NEVERI.
Ty qe ste ben pershtypje ruju mos tundohesh! :)
Une skam pse tundohem sepse i kam perdit rreth e rrotull dhe perderisa nuk me cenojn te drejtat e mia si njeri straight qe jam ,, pse duhet un ti djeg dhe percelloj ato,,, po as ju nuk keni pse beheni kaq shum paragjykues ,,,sepse kjo esht "anomali" per shumicen cka do te thot nuk behet me deshir por sepse ashtu ndihen,,,,
thjesht duhet nje rrespekt mbi te gjitha jan human si un ti dhe te tjeret,,,
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.