Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Nicku juaj

Me pershkruaj pak ndjesin kur nga Liber8 u bere @Nanushi cfare mendove??

Ishte nje ndjenje e vecant per mua, vendim i cili nuk u prit lehte nga publiku, pasiqe ishin mesuar ndryshe. Megjithate, pas shume neteve pa gjume, vendosa dhe te them te drejten, nuk ishte fare e lehte. Nuk e di sa djerset u derdhen ne tavolinen ku vendosa koken per t'menduar, sa gjela n'mengjes kenduan, por ne fund e nderrova :p

Pak shaka xD

Ishte ideja e @centos kur me tha nje dite, "bone nanush", keshtu diqka. Pasiqe edhe ai me therret, e edhe @Fiore nganjehere. Qe te dy i respektoj ne maksimum. Njerezit ne chat mendonin se e kam Liber dhe numrin 8, cka ka lidhje libri me nr 8 me pyesnin :p?

Nickun e kisha marre nga seriali qe e pata shiquar, e qe me pelqeu tejmase "Continuum".


 
Une nga sweety qe isha u bera diabetike e thash me endryshu me u be Mbreteresha e dukujt Reina ????
 
Ishte nje ndjenje e vecant per mua, vendim i cili nuk u prit lehte nga publiku, pasiqe ishin mesuar ndryshe. Megjithate, pas shume neteve pa gjume, vendosa dhe te them te drejten, nuk ishte fare e lehte. Nuk e di sa djerset u derdhen ne tavolinen ku vendosa koken per t'menduar, sa gjela n'mengjes kenduan, por ne fund e nderrova :p

Pak shaka xD

Ishte ideja e @centos kur me tha nje dite, "bone nanush", keshtu diqka. Pasiqe edhe ai me therret, e edhe @Fiore nganjehere. Qe te dy i respektoj ne maksimum. Njerezit ne chat mendonin se e kam Liber dhe numrin 8, cka ka lidhje libri me nr 8 me pyesnin :p?

Nickun e kisha marre nga seriali qe e pata shiquar, e qe me pelqeu tejmase "Continuum".


Ato ndjesit qe ti i pershkrove plot tallje un i kalova ne realitet ? eshte pak i cuditshem ndryshimi ne fakt,jo per reagimin nga te tjeret jo por duam apo nuk duam ambjentohemi 100% ndaj personazhit qe aktrojm apo zgjedhim te jemi vetja dhe nje ndryshim i till te çakordon paksa.
Faleminderit per detajet ? do ta shikoj filmin me bere kurioze tani.
 
Kam pasur nikola!
Por te gjithe me thonin eshte nick cuni!
Dhe pse ka emer vajze me kete emer frengjisht!
Per te mos debatuar per dicka kot!
Dikush me sugjeroi ta vendosja keshtu!
Meqe nuk doja te ndryshoja bazat e emrit!
 
Pershendetje te gjitheve ? gjumasherve dmth.
Atehere tema ka te bej me ndryshimin e nickut,perse e bejm? Si mendoni ju? Pash disa antare qe e kan ndryshuar si @Nanushi @Bjondina &E @Sent ?se di me shkon apo jo njeher? @ReiNa @Stabilizatori @Mo. etj. Ka te bej me ndryshimin e gjakut? ?(shaka) apo ky ndryshim shenon dhe nje ndryshim ne jeten tone/tuaj @A2. Do doja dhe mendimin tend te lutem.
Përshëndetje, pak përgjumshëm po shkruaj, ndaj më falni për gabimet eventuale... ?

Unë mendoj që nicku nuk është thjeshtë vetëm nick, por prapa tij fshihet një tregim. Përveç në raste kur njerëzit futen për një qëllim të caktuar - jo për të qëndruar.
Unë për shembull kur u regjistrova në një forum, 2009-ta më duket ishte, zgjodha një emër të një dijetari të madh mysliman, ngaqë atëbotë më shkëlqenin sytë sa herë që lexoja diçka të tij. Doja të bëhesha sikur ai në argumentim, në dituri dhe në fetarinë/devotshmërinë e tij... Atëherë s'më interesonte asgjë tjetër veç leximit të librave të tij... Shkurtë, ishte një model i përkryer për mua.
Pastaj, gati 10 vjet nuk u futa, e kur u riktheva, më kishte mbetur ai nick, por nuk përshtatej më me shijet e mija, aq më pak më qëllimin e rikthimit tim. Ndaj, zgjodha një shkurtes të emrit tim. Doja nikcun Ady, por qe i zënë, kështu zgjodha nickun Adyy.
Për një kohë ky nick më përfaqësoi, dhe ishte i mjaftueshëm derisa, rikthimi im i afatizuar, u shndërrua në një rikthim me afat të pacaktuar. Ndaj, u përpoqa ta rimodeloj karakterin tim, duke sjellë në dritë nickun A2.
Tani ky nick A2, për mua, është pjesë e këtij karakteri virtual që kam krijuar. Ndryshim i i tij, do të nënkuptonte ndryshimin e karakterit të këtij profili virtual. Për shembull Adyy kishte në fokus vetëm budalliqe, të bënte debate të pakuptima e të sillej si një tinejxher shumë horny... A2. në anën tjetër, është një profil i një njeriu fetar, familjar, i cili në botën e virtualitet kërkon argëtim i cili nuk del jashtë kanaleve virtuale, por mbetet brenda këtyre kornizave. I cili është zgjatim i karakterit tim real, por me disa ndryshime shumë thelbësore, etj.
Ady është shkurtesë e emrit tim dhe mban shkronjën e parë të mbiemrit tim. Ndërkaq dyshi është për të treguar versionin tjetër nga karakteri im real, le të themi një "çoreientim bipolar" i vullnetshëm. E pika është për të plotësuar mangësinë e nickut, dhe "mangësitë" e një jete të kompletuar në jetën reale. E di që kjo pjesë e fundit duke kontradiktore, por nëse e mendon e kupton dhe gjen sens përbrenda këtij shpjegimi.
Tani për ndryshme të vogla unë përdor shkrimin poshtë nickut, duke aluduar në avancimin e versionit të këtij profili që kam. Ndërkaq, sikur të doja të bëja ndonjë ndryshim radikal në mënyrën se si shprehem, apo qëllimet se pse vazhdoj të jem këtu, do ta ndryshoja edhe nickun.
Kjo është sa më përket mua, por pak janë ata që i stërhollojnë kaq shumë gjërat.
Sent të shkon, por vetëm duhet edhe diçka për të dal në pah gjinia, sepse kështu të marrin për mashkull ata që nuk të njohin... Apo ndoshta ky është qëllimi i ndryshimit?
E zgjata shumë, jo aq sa kam nevojë të shkruaj, por shumë më shumë se sa që keni "nerva" të më lexoni.
Ju uroj një pasdite të këndshme ??
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.