Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

në këtë jetë
ne hapim varret
e gjithë atyre që i duam

Sajio Yaso
 
Janë munduar të më shkrijnë si kokërr sheqeri në gotë çaji të nxehtë dhe për t'ia arritur kësaj, Zoti është dëshmitar, kanë bërë gjithçka, por unë, megjithëkëtë, ende ekzistoj, ende jam gjallë.

Gasan Kenefani
 
Zoti nuk na ka krijuar që të mërzitemi, vetëm na mëson të kthehemi tek Ai kur ne të thyhemi.

Parafrazë
 
Mos u ndie pishman për asnjë ndjenjë të sinqertë që ke dhuruar! Zogjtë nuk marrin kundërvlerë për këngën e kënduar.
 
Disa njerëz vdesin që 25 vjeç, por nuk varrosen deri kur mbushin 75.
 
Nuk ka asgjë më të keqe se një mik, i cili tregon dashuri, por fsheh armiqësi.
 
Njerëzit e mirë sa herë duan të bëhen të këqij dështojnë, sepse brenda tyre është një farë e vogël që quhet ndërgjegje, ajo i pengon.
 
“A e di tani sekretin e forcës sime? Kurrë nuk kam pritur të më duan.”

Dostojevski
 
Respekti yt ndaj njerëzve nuk do të thotë se ti ke nevojë për ata, por ky është morali yt edhe nëse ata nuk e meritojnë këtë.
 
Përderisa gabimet tua i gëdhendin mbi gurë, të tyre i shkruajnë mbi ujë.
 
Një prej gjanave që shakton dhimbje tek njeriu është humnera që ekziston në mës të asaj çka thotë dhe asaj çka don të thotë.

Dostoyevsky
 
Te gjith duan dike te drejtperdrejte, por shum shpejt e bojn "armik" !
 
Nuk ka faj era kur miqte e tu jane gjethe
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.