Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

"Një ditë e shqetësuar është më stresuese se një javë e tërë pune".

John Lubbock

278485955_4827617550701359_6562840885648506562_n.jpg
 
Njerez te lire jane ata qe e kane kuptuar se nuk ka vlere te hakmerresh ndaj askujt qe te ben keq, sillen apo trajtojne keq...
Dhe as te hidherohesh prej zemerimit dhe pabesise te te tjereve!
Njerez te lire jane ata qe besojne thelle vetes se tyre se jane jeta dhe Zoti ne fakt ato, qe hakmerren per te gjithe dhe ndaj te gjitheve...

Artan Mullaj
 
Kush ka njohur dhimbjen ka mësuar dy gjëra:
Të mbrohet ndaj saj,
dhe të respektojë atë të të tjerëve.

Vincenzo Cannova
 
Ndoshta kam lindur edhe më e zgjuar se të tjerët.
Kam mbajtur pjesën më të mirë të jetës...
Shpirtin?

Alda Merini ❣
 
Njerëz, nata e madhe e kadrit nuk është lotari!
 
S’duhet thenë kurrë… “mua s’do me ndodhe kurrë”.. se çdo gje eshte e mundshme ne kete dreq jet!
 
Jeta bënë mrekulli, ajo bënë gjërat të ndryshojnë sa hap e mbyllë sytë. Andaj, mos u befaso nëse miku të bëhët armik e armiku mik, në një ditë. Shigjeta që ka goditur sot këtë zog, dje ishte dega mbi të cilën ai këndonte plot hare...

279176757_4846680135461767_8826204368483309172_n.jpg
 
Jeta bënë mrekulli, ajo bënë gjërat të ndryshojnë sa hap e mbyllë sytë. Andaj, mos u befaso nëse miku të bëhët armik e armiku mik, në një ditë. Shigjeta që ka goditur sot këtë zog, dje ishte dega mbi të cilën ai këndonte plot hare...

View attachment 145058
Sa e bukur kjo, shume prz dhe e vertete.
Une nuk mbaj urrejtje ne shpirt per askend, por njerez te tille ma ka enda ti urrej.
 
Shumë njerëz harrojnë se në këtë botë janë vetëm kalimtarë! Harrojnë se vdekja mund t’i arrijë në çdo çast, dhe sa hap e mbyll sytë, gjithçka mund të ndryshojë. Prandaj o njerëz, shpërndani mirësi, falni dhe dhuroni dashuri me gjithë zemër!
 
“Mos i ndiqni njerëzit.Bëhuni vetvetja, bëni gjërat tuaja dhe punoni shumë. Njerëzit e duhur,ata që me të vërtetë i përkasin jetës suaj,do të vijnë tek ju. Dhe do të qëndrojnë.”
 
“Askush nuk mund të ndërtojë për ty urën saktësisht nën të cilën kalon rrjedha e jetës tënde...askush përveçse vetja jote.”

Niçe
 
“E ktheva zemrën në tela me gjemba,që duart e pista të mos më preknin shpirtin.”

Khalil Gibran
 
“Ruaju të nguturit, sepse ngutja shkakton pendimin një dit.
Zotësia të frenosh veten në nxitim, është forcë, që jo gjithkush e mbart në vete!
 
“Më mirë është të ecësh në këmbë nëpër rrugë të drejtë,se të vraposh me kalë nëpër rrugë të shtrëmbër.”
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.