Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Krahaso mes begative të cilat i posedon dhe sprovave të cilat të kanë goditur, do të shohësh se fitimet janë më të mëdha sesa humbjet.
 
Një zemër e pastër nuk mund të ndryshojë dhe qëllimet e pastra nuk mund të ndoten, edhe nëse të gjithë përpiqen ta shtrembërojnë atë.
Pastërtia fiton gjithmonë...IMG_20220901_142927.jpg
 
Nuk takohen kot të mirët, ata i lidhin qëllimet.
 
Kush tregon sekretet e mia, mos harro se mi ka treguar te gjitha sekretet tua!
 
Te mesosh nga gabimet eshte vlere.
Ti perserisesh ato eshte ves, e mjer ato qe jane te varur nga veset e tyre.
 
Nese degjojn mir per ty, do ta fshehin
Nese degjojn keq per ty,do e perhapin
Nese nuk degjojn asgje ,do shpikin
Por un u them vazhdoni se skeni me ma prish tripin?
 
Mendja, duhet te kuptoje se duhet te kontrollosh veten, para se te jete vone...
Mendja lart, jo ako poshte o tuaf.
 
Ne duhet të kuptojmë , se për të njohur më mirë njerëzit , duhet të dijmë që; Mosmirënjohësit janë njerëzit më pa vlerë.
Dhe , vlera nuk qëndron tek pasuria , as tek dituria , por tek zgjuarsia dhe dinjiteti.
Një halabak nuk mund të jetë kurrë i zgjuar.
Pse e ke myll uecapin? ?
 
Librat janë të vetmet gjëra që blejmë e na bëjnë më të pasur.
 
Luksi nuk më ka tërhequr asnjëherë. Unë pëlqej gjërat e thjeshta; librat, të qëndruarit vetëm ose me dikë që mund të më kuptojë.

Daphne du Maurier
 
Mua nuk më duhet miku që pajtohet me gjithçka, e çdo gjë dhe miraton me kokë edhe kur jam gabim, sepse këtë edhe hija ime mund ta bëjë shumë më mirë, qe kur perendon dielli me braktis.
 
"Kur ti ke para në dorë,ti harron se kush je.Kur ti nuk ke para në dorë,të tjerët harrojnë se kush je.
Kjo është jeta"

| Bill Gates |
 
Kur njeriu i tejkalon kufijtë e njerëzores dhe zhytet në punë të liga, njerëzit tjerë i duken vetëm MJETE të cilat ia lehtësojnë arritjen e qëllimeve të pandershme!
 
Last edited:

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.