Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

"Unë mendoj se dhuratat më të mëdha që mund t'i bëjmë njëri-tjetrit në një marrëdhënie janë dhuratat e mirësisë dhe komunikimit."

Jane Green
 
Përpjekja e të qenurit ata që nuk jemi na bën të largohemi shumë nga realiteti ynë ...
 
Thënie nga unë pepsi
Ika t'ia fus gjumit!.(ene Seneka i ka thon dy fjal per gjumin e drekes)
 
Njerzit mendjeshkurtër besojnë fatin, njerëzit e fortë besojnë shkakun dhe pasojën.
 
Ne Italine e Jugut kane nje proverbio..."La Madonna sa chi ha gli orecchini!
E verteta e cdo gjesti qe bejne ne jete eshte e udhes ti perkase vec konoshences se atij qe e ben!...trishtimi per nje aksion pa finale,duhet te zgjase..."sa e ngrena e nje pjate me makarona!
una mangiata di maccheroni!
 
Mos haro se nje gabime Mund tet jap msim sa 100 vjet Jet e 100 Fakultete,pra gabimit duhet ti ikim por Kur ndodh nga ai NUK ka vec pasoja sic shihet ne shiqim te par
 
Beteja më e vështirë në jetë është ajo, kur njerëzit të shtyjnë të mos jesh vetvetja!
 
Zoti e nderoi njeriun kur ia mundësoi me bo përzgjedhje, mirëpo njeriu e nënçmoi vetveten kur e përzgjodhi të keqën!

Hoxhë Enis Rama
 
Mos lejo njeri te te vjedh buzeqeshjen..

Mos lejoni që dikush të vendosë re në sytë tuaj.

Largohuni nga vendi ku nuk buzëqeshni!
 
Njerezit, po bejne vepra te pahijshme, pa fituar asgje nga ky veprim.
Madje edhe duke humbur gjera me shume vlere, si veten dhe dinjitetin e tyre.

Hoxhe Ekrem Avdiu
 
Mos lejo të tjerët që të ngjyrosin jetën tënde ngase ata ndoshta nuk mund të posedojnë përveçse ngjyrës së zezë...

FB_IMG_1671301508374.jpg
 
Miresia e disa njerezve qe vleresojme qofte dhe nga nje bisede e thjeshte miqesie, te ben te ndryshosh kendveshtrimin per jeten.
Dhe une i falenderoj njerez te tille dhe nuk e harroj miresine e tyre kurre.
 
Ndonje here duhet "investuar" qe njerezit te cilet te rrethojne te kene mundesine te jepen sic s'jane realisht...

Me erdhi ne mendje nje thenie e Roberto Gervazos,qe e cmoj fort:" Ci tengono compagnia più i dubbi che le certezza - E mbajne me shume shoqerine dyshimet se qartesite"
 
Tragjedia e Jetes nuk eshte vdekja,vec ajo qe tek Ne eshte duke vdekur,ndersa bejme sikur jetojme... shprehet amerikani i mencur Norman Kazins.
 
Jeta eshte nje rruge e tille qe ndonjehere zemra te lodhet me shume se kembet duke ecur ne kete rruge.
 
Kush vlerëson veten është i sigurt nga të tjerët mos ta lëndojnë në asnjë lloj mënyre,sepse vesh një armaturë në të cilën askush nuk mund të depërtojë.

Thotë i mençuri Henry Wadsworth
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.