Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Vlerat e femres

Jane nje cike materialiste keto tonat, por s'kane faj.. Me tere ato pordhe qe kemi ne meshkujt shqiptare, domosdo qe do u shkoje mendja per gjesende. :p

Por, perseri ngelen me te mirat.. Te pakten krahasuar me femrat sllave, te cilat pak a shume i njoh me mire nga te huajat... Te pastra, te veshura bukur, inteligjente, akoma ruajne pak tradicionalen.. E kshu :)
 
Endrra me e madhe e juaja deri dje nje çante gucci,rrini urt mos na beni me fol :D

Sme le kucedra qe kam brenda vetes pa ta thene dhe kte te fundit. Te prsh me filmin shqiptar Dy herë mat. Pikerisht me skenen e detit ku aktorin Met Bega e nxjer nusja nga deti. Have a nice one :)
 
Sme le kucedra qe kam brenda vetes pa ta thene dhe kte te fundit. Te prsh me filmin shqiptar Dy herë mat. Pikerisht me skenen e detit ku aktorin Met Bega e nxjer nusja nga deti. Have a nice one :)
Hape arkivat ti? I hape kot sepse nuk e kam pare gjths te ftoj te qetesohesh sepse kot sa per acarim po ndjek komente ktu meqe te njejten gje beni ju tek temat ku eshte per t fol per meshkujt shqiptar,se nuk e kam as per zakon te ndjek komente shum,mundesisht ktu nuk jam as per tju shit e as per tju blere ;) kalo mire se asgje personale skam me ty e ne fund te fundit perseri mbeteni pa painformuara dhe te pa dala,shyqyr qe jua dha nje dore instagrami :D
 
@Shiny cpate ti, ke pas qen i urt? Opooi sthon kot qe forumi te prish nga trut e kokes.
 
Nuk mendoj që bëjmë ndonjë dallim të madh , se fundja femrat shqiptare i ke në çdo vënd të botës , kemi kohë që kemi marr nga kultura dhe sjelljet e tyre.
Shiny deri diku ka të drejtë , se të flasim atë që është shikon femra të moshës 18 duken si 40 , pothuajse të zhveshura fare ( nuk jam kundër zhveshjes ) , por të bëhet të paktën me stil dhe jo me atë sjellje arrogance.
Por , kushtet janë të tilla , ç'do bëj femra më shumë përveçse të rri 3 orë para pasqyrës kur meshkujt shohin dhe vlerësojnë më shumë fizikun ,, si do kërkosh ashtu dhe do sillesh , jo të gjithë kanë karakterin t'u bëjnë ball këtyre dhe mos shkojnë në drejtimin e rrymës.
Nuk mund të bëjnë ndryshimin 1 , 5 apo 100 femra , janë të thella këto , deri tek rrënjët fare , por që janë të bukura dhe të zgjuara , kjo nuk ka sesi të mohohet :)
 
Aww
Let me see
Diskutimet mē lart i lexova dhe çunat kanē pak te drejtē por pērpos replikave deri diku dihet si janē femrat.
Sdua ti rendis sipas listēs sime sepse do zhgēnjeheshit.
Cfarëdo që ti japesh një femre, ajo do të ta kthejë më shumë..
Nëse i jep një shtëpi, ajo do të të japi një familje..
Nëse i jep ushqime, ajo do të të japi vakte
Nëse i jep një buzëqeshje, ajo do të të japi zemrën..
PO, ajo e shumëzon gjithçka qe i jep..
Prandaj nëse i jep zhgënjim, ajo do të të japi 'Lamtumirë'..
 
Endrra me e madhe e juaja deri dje nje çante gucci,rrini urt mos na beni me fol :D
Po tani nuk eshte faji yne qe ti ke synuar te tille nivel femre!:D
I gjori ti qeke bo telef nga xhepat!
Une ne fakt akoma skam nje cante gucci:D
 
Një dite ishte pyetur një profesor i matematikës për vlerën e gruas...

Dhe Ai u përgjigj:

Nëse gruaja... është pronare e moralit atëherë ajo vlerësohet me = 1

Nëse ajo posedon bukuri atëherë i shtohet vlera e saj me një zero = 10

Nëse ajo është e pasur atëherë i shtohet vlerës së saj edhe një zero = 100

Nëse ajo posedon autoritet familjar atëherë vlerës së saj i shtohet edhe një zero = 1000



Dhe nëse ia largojmë numrin një [1] (moralin) atëherë vlera e saj do të mbetet [ 000 ] , dhe kështu ajo mbetet e pavlerë.

Morali dhe sjellja e mirë është vlera e femrës, stolia më e bukur e saj, nëse ajo atë nuk e posedon, stolitë tjera nuk i bëjnë dobi...!!
 
Kto shqiptaret spreken me dore, shume te shtrenjta, te huajat disi me ekonomike.

Eshte dobesi karakteri dhe papjekuri te ngresh femrat e kombeve te tjera duke ulesh femrat e vendit tend..
 
Po tani nuk eshte faji yne qe ti ke synuar te tille nivel femre!:D
I gjori ti qeke bo telef nga xhepat!
Une ne fakt akoma skam nje cante gucci:D
Me vjen keqe por nuk ja qellove kesaj here :p

jam kurioz te di per ca e mbani veten me te mira se te huajat? Per çfare? klasin e finesen e femrave italiane nuk mund ta kini kurr,kam pak qe jam ne gjermani dhe jam surprizuar kur kam degju nga shqiptaret qe punojn krah per krah me femra gjermane ne ndertim,e ca din te bejn me shum femrat shqiptare? Pervecse bejne kalamaj dhe u kry detyra.....aaa po,merren me llafe ket bejn me shum :D
 
Po femrat shqiptare dihen qe kane nje karakter edhe personalitet me te madh se nje femer e huaj.
Shpesh femrat shqiptare mendohen mire per nje lidhje edhe i marrin gjerat me serioze se vec nje loje. Por tani kane ndryshuar kohrat edhe avash avash po zbuten edhe ne se po marrim shembull nga te huajat...
 
Eshte dobesi karakteri dhe papjekuri te ngresh femrat e kombeve te tjera duke ulesh femrat e vendit tend..
jam kurioz ta lexoj kete rreshtin te zgjeruar me 5-6 rreshta per ta kuptuar me mire cfar ke dashur te thuash
 
Me vjen keqe por nuk ja qellove kesaj here :p

jam kurioz te di per ca e mbani veten me te mira se te huajat? Per çfare? klasin e finesen e femrave italiane nuk mund ta kini kurr,kam pak qe jam ne gjermani dhe jam surprizuar kur kam degju nga shqiptaret qe punojn krah per krah me femra gjermane ne ndertim,e ca din te bejn me shum femrat shqiptare? Pervecse bejne kalamaj dhe u kry detyra.....aaa po,merren me llafe ket bejn me shum :D
Shih!!!
Ato kalamajt si bejne vetem te gjorat..!
Si i bie duhet kontrolluar marshi a punon indjetro thua?:D
Mos me trego finesen e femrave italiane!! Aman te keqen , aw po varet per cfare lloj finese flet:p
 
Femra Shqiptare dhe ajo e Huaj.
Dola nje dit me nje tnjohur tim qe jeton jasht,po lavderonte italianet dhe shante shqiptaret.
Pasi ne shqiptaret konsiderohemi idiote,materialiste,femra pa zemer e lloj lloj epitetesh.
Jemi ne 2018 dhe tjetri pa pik turpi thot:"Smartohem me 1 jo tvirgjer" se thojn ja mori 1 grua tperdal :D
Kur vet ky lartmadhnia e tij ska len femer pa fut ndor e dashka gru tndershme.
Kur shum vajza kursejn per tbler 1 pal kpuc,1 cant ose 1 xhup dhe kur dalin llafe(he se ka hap kembet ajo e ndaj blen gjithshka).Nje nder kto qe kursejn per tbler dicka jam e un.
Kur shum vajza si un refuzojn meshkujt me lek edhe tbukur se nuk duan tjen skllave.
Po po ne femrat jemi tkqija :D
 
Femra eshte denimi i portofolit, pa.rajsa e trupit , ferri i shpirtit
 
Bota do te ishte nje vend i shpifur pa femrat. Femra eshte poezi. Femra eshte dashuri. Femra eshte jete. Falenderoje, idiot!"
?

| Charles Bukowski |
 
Si nuk doli nje mashkull shqiptar ta vleresoj femren mor aman po jeni te zotet vetem per paragjykime jeni bo me keq se ato plakat qe keqija qe rrin ke porta ene shajn kush kalon ?.
Nje miku im i huaj me ka then se femra shqiptare esht shume inteligjente por humbet nga budallalleku i meshkujve qe ndodhen ketu .
Dhe krahasimin e beri qe nje femer shqiptare esht e barabart me 100 femra te huaja ndersa 100 meshkujve shqiptar ja kalon edhe nje i pashkolluar i huaj ? .
Hapni syt dhe boll me paragjykime .??
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.