Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Mendimi juaj rreth....RRACAVE!!!

Po, jam rracist.

Nuk do kem asnjehere nje partnere jevg, nuk pranoj asnjehere te kem nje mik te ngushte jevg, nuk do pranoj asnjehere qe vajza apo djali im te martohet me jevgj. Do ja ngulis kto ide qe ne femijeri.


Po mor po serjozishte e kam per kto qe shkruj.

E mire martoji me serb atehere … se paske edhe stomak te forte .
 
Me mire krushqi me Serb besnik dhe fisnik, se sa krushqi me nje fis jevgjish.
Ata jevgjit që thua ti mund të jenë edhe më fisnikë se sa kta serbët besnikë e fisnikë që thua ti.Ama paragjykimi që paske të pengosh t'a shohësh
 
Ata jevgjit që thua ti mund të jenë edhe më fisnikë se sa kta serbët besnikë e fisnikë që thua ti.Ama paragjykimi që paske të pengosh t'a shohësh
Ore faree, larg nga jevgjit e mases.
 
Ehuha, fillove si gjithmone tani, nga diskutim, ne ofendim. Kot fare

Ofendim per Shqiptaret eshte ajo me lart qe thuan ti se ke njerez edhe k’tu qe serbet jua Kane zhdukur familjen me fis dhe turp te kesh qe del me budalleqe te tilla .. sepse fundja fundit zgjedhjet e tua personale mund ti mbash edhe personale dhe askush nuk ta ka per borxh qe te lexojme k’to budalleqet e tua ku lotet e Shqiptareve akoma rendojne mbi supe.
 
Ore faree, larg nga jevgjit e mases.
Kureshtare jam të di....e zëmë se ti je lidhur me një vajzë që i përket rracës që t'i urren.Po ajo është aq e bardhë sa nuk dallon fare.Aq e pastër sa nuk ka më.Ca do bëje kur t'a merrje vesh se është "jevgë"?
Supozojmë se je shumë i dashuruar me të
 
Po, jam rracist.

Nuk do kem asnjehere nje partnere jevg, nuk pranoj asnjehere te kem nje mik te ngushte jevg, nuk do pranoj asnjehere qe vajza apo djali im te martohet me jevgj. Do ja ngulis kto ide qe ne femijeri.


Po mor po serjozishte e kam per kto qe shkruj.
Paske pi icik o jete ????
 
Ofendim per Shqiptaret eshte ajo me lart qe thuan ti se ke njerez edhe k’tu qe serbet jua Kane zhdukur familjen me fis dhe turp te kesh qe del me budalleqe te tilla .. sepse fundja fundit zgjedhjet e tua personale mund ti mbash edhe personale dhe askush nuk ta ka per borxh qe te lexojme k’to budalleqet e tua ku lotet e Shqiptareve akoma rendojne mbi supe.
???

Kalofsh nje dite sa me te bukur dhe pozitive sot. E leme me kaq me mire. Marim energjite e mira nga forumi, eshte ide me e kendshme
 
???

Kalofsh nje dite sa me te bukur dhe pozitive sot. E leme me kaq me mire. Marim energjite e mira nga forumi, eshte ide me e kendshme

E ku eshte pozitiviteti k’tu ne k’te rast ? Se vertete paske pire ti . ??
 
Nuk e kuptoj kete injorancen shqiptare... a eshte pyetja mendimi juaj rreth rracave,?? Do te thote mendim i lire jo i shtirur per te then fjale te bukura,gjithesecili ka te drejten e shprehjes se mendimit te vete ca debatoni pa lidhje,? Apo fjalet e bukura jan te duhurat. Me me pozitivitet gjerat,dhe sa me pak rracizem ndaj iderave dhe opinioneve te cdo personi.✌✌
 
Kureshtare jam të di....e zëmë se ti je lidhur me një vajzë që i përket rracës që t'i urren.Po ajo është aq e bardhë sa nuk dallon fare.Aq e pastër sa nuk ka më.Ca do bëje kur t'a merrje vesh se është "jevgë"?
Supozojmë se je shumë i dashuruar me të
Fjalen urrejtje se kam permend. Mqs the supozohet qe do jem i dashuruar me te, do te thote qe e kam skanuar ne çdo aspekt. Shancet = zero te dashurohem me nje jevg.
 
Nuk e kuptoj kete injorancen shqiptare... a eshte pyetja mendimi juaj rreth rracave,?? Do te thote mendim i lire jo i shtirur per te then fjale te bukura,gjithesecili ka te drejten e shprehjes se mendimit te vete ca debatoni pa lidhje,? Apo fjalet e bukura jan te duhurat. Me me pozitivitet gjerat,dhe sa me pak rracizem ndaj iderave dhe opinioneve te cdo personi.✌✌
Padyshim qe mendimi eshte i lire po kjo pa ofenduar apo prekur te tjeret
 
Paske pi icik o jete ????
Jep nai argument te pakten. Nese do thoje qe do ishe krenar per vajzen tende te merte nje jevg per burre do te jepja doren. Po te lepihesh te zana duke me then mua paske pi icik o jet eshte hipokrizi.
 
Padyshim qe mendimi eshte i lire po kjo pa ofenduar apo prekur te tjeret
Padiskutim ska pse te ket ofendim,,por gjithashtu kur shprehesh jo rracist duhet mos te kesh dhe rracizem ndaj opinionit te cdo kujt..
Jo rracizem duhet te jete baraz indiferent ndaj cdo opinioni qe nuk perputhet me tendin.
 
E ku eshte pozitiviteti k’tu ne k’te rast ? Se vertete paske pire ti . ??
Zana, je femer. Lere me kaq. Me ke ofendu 3-4 here indirekt, dhe te kam shmang me stil. Nese si mban dot nervat me mire mos repliko fare.
 
Jep nai argument te pakten. Nese do thoje qe do ishe krenar per vajzen tende te merte nje jevg per burre do te jepja doren. Po te lepihesh te zana duke me then mua paske pi icik o jet eshte hipokrizi.
Mesa kam lexu ktu,kam krijuar idene qe i ke 2 gr tru ne koke dhe ste lejohet te shprehesh ne ate menyre,dhe ktu ska lidhje fare as Zana asnjeri tjeter. Ku e di ti qe une sjam pjese e atij konuniteti dhe menyra si flet ti me ofendon??
Me ca te drejte ti,ne sens negativ,me krahason mua me serbet??
Meqe dashke argumenta
 
Padiskutim ska pse te ket ofendim,,por gjithashtu kur shprehesh jo rracist duhet mos te kesh dhe rracizem ndaj opinionit te cdo kujt..
Jo rracizem duhet te jete baraz indiferent ndaj cdo opinioni qe nuk perputhet me tendin.
Une e kuptoj deshiren tende per ti dal ne krah ndokujt,po nderhyrja jote ishte pavend.
Ska fare rracizem ne mendimin tim kunder.
 
Mesa kam lexu ktu,kam krijuar idene qe i ke 2 gr tru ne koke dhe ste lejohet te shprehesh ne ate menyre,dhe ktu ska lidhje fare as Zana asnjeri tjeter. Ku e di ti qe une sjam pjese e atij konuniteti dhe menyra si flet ti me ofendon??
Me ca te drejte ti,ne sens negativ,me krahason mua me serbet??
Meqe dashke argumenta
Sme lejohet?! Lexo titullin e temes me vemendje. Jap opinionin tim!

Kur te vish te replikosh me mua ne tema serjoze, ose repliko si duhet ose mos e bej fare.

Nese do ishe pjese atij komuniteti? Te kesh shendet dhe suksese ne jete.

Perdori ku duhet metaforat e konsumuara te tipit paske pi icik o jet
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.