Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Një copë nga vetja...

Edhe ti sheh shikimin tim Edhe Pse nuk don
Ndjen fjalet e mia Edhe Pse ego nuk te len ta pranosh
Je penduar ose akoma i beson ato qe the.
Ndjehesh i perturbuar e ndjej po nuk e di perse .
Ti ke cdo gje qe te duhet per mos u ndjere keq . Atehere vepro .
Ndiq instiktin ose lundro ne ujera ku rrezikôn te mbytesh.
ama un do jem gjithmone prane teje per te te dhen doren .
Ashtu si ti dikur .

@Plusbellelavie

8B7FB934-4D27-4B49-B2FC-160B549B2E6B.jpeg
 
"Koha nuk mund të matet.
Mos më thoni se një orë dashuri, një orë dhimbje, një gëzim, një frikë, të gjitha kanë gjashtëdhjetë minuta"
t.jpg
(Raimon Panikkar)
 
Ka njerëz që janë dhurata për ata që e kanë fatin ti takojnë...
Ata të falin momente të pashlyeshme dhe emocione aq të forta, sa e bëjnë zemrën tënde të lëkundet.
Mbushin me aromë e ngjyra çdo gjë përreth.
Ata janë një strehë paqeje kur shpirti yt është në furtunë...

#lina
 
Qendro aty ku je, nese je aty ku te ndiej!
 
... kishte disa njerëz që nuk do të mërziteshe kurrë t'i takoje, edhe sikur jeta njerëzore të zgjaste tre-katër shekuj.

-Ismail Kadare
 
Ne jeten time ,me kalimin e kohes,u ndryshuan disa pikepamje.
E kuptova se pervojat te mesojne se ke te duash dhe situatat te mesojne se kush te do.
U binda se pas disa fytyrave qendrojne maskat dhe cdo buzeqeshje i ka njemije kuptime.
E mesova se pas cdo heshtjeje ka arsyetim dhe pas cdo zemre te mire njemije veshtiresi.
Po ashtu mesova se duhet te bej nje hapsire sigurie me ato qe kam perreth,edhe nese nuk pajtohemi se paku te mos perplasemi me njeri-tjetrin.
E mesova se per disa te anashkalohen ishte meshire dhe se harresa ishte bageti.
E mesova se jeta nuk na ben kot te ndjejme dhimbje per se koti,ajo na jep dhimbje qe te rritemi dhe te mesojme.
Na meson madheshtine e cdo njeriu ne jete,na meson te mos i besojme çdokujt,sepse me vone realiteti i gjerave po na lodh se tepermi dhe po na ben te ndjejme dhimbje .
 
Pa marrë parasysh se sa i arsimuar, i edukuar, i talentuar, apo i famshëm beson që je, mënyra se si i trajton të tjerët tregon përfundimisht se kush je.
 
Nuk ta them sepse krenaria nuk me le ama …e di per cfare kam nervoje tani ?
te me shtrengosh fort ne krahet e tu
Te te marr frymen me egersine time
Ti japim kuptim a notre histoire d’amour ?ou drame d’amour ou peut-être autrement…
Nuk di nese Eshte e nevojshme te ecim me hapa te shpejte ..sidoqoft nese le destin dit oui ça viendra…
Juste il te reste un pas à faire avant…..F4AA484F-BDDF-4D76-9088-08F979E9F869.jpeg
 
Te gjitha stinet jane te bukura, gjersa njera prej tyre te merr diçka qe ti do shume dhe e urren ate stine per gjithe jeten?

IMG_20210918_005546.jpg
 
Te marr me vête aty ku nuk na sheh askush
Te marr ne cdo Qelize timen
Te marr ne gjakun qe rrjedh ne venat e mia
Te marr ne endrrat e mia
Te shkrij ne buzeqeshjen time
Te ngri ne shikimin tim qe transformohet ne gur

Te marr kudo qe shkoj
Aty ku ti mendon se jemi un e ti dhe natyra te perplas pertoke pa meshire dhe ti aty sheh anen time te erret qe se ke njohur kurre .
Si mendon i dashur ? Cfare ke te nevojshme anen qe te kam lejuar te njohesh apo kte tani ?
dhe mos qesh me kto fjale e ke te ndaluar deri ne momentin qe dhe zemra îme ka ngrire .

E adhuroj buzeqeshjen tende te ngrire kte moment.
Nderkohe….dua te buzeqesh .

DEB2F291-FA41-4D59-81A1-DC1130FA67DE.jpeg

@Plusbellelavie
 
Më dashuro ose më urrej. Të dyja janë në favorin tim. Nëse më dashuron gjithmonë do të jem në zemrën tënde. Nëse më urren gjithmonë do të jem në mendjen tënde."

-William Shakespeare
 
"..nuk ka rëndësi
nëse dielli do t'lind apo jo,
edhe hëna nëse nuk ndiçon natën,
prap agimi do t'vij,
mjafton që ti t'më shtrëngosh dorën,
dhe kam në shpirt gjithë Universin që dua.."

[ Gidion Kros ]Tumblr_l_170924654105821.jpg
 
Të biesh në dashuri është si të duash të hidhesh nga një ndërtesë e lartë, truri të thotë që nuk është një ide e mirë, por zemra të thotë se mund të fluturosh...!!
 
"..forca e tij e egër prej mashkulli
më ndjek nga pas,
e provoj në gojë atë egërsi, në seksin tim,
e ngjeshur pas tokës me atë burrë mbi vete
e zotëruar prej tij,
sa më vjen të ulërij.."

[ Anaïs Nin ]Tumblr_l_170965508170791.jpg
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.