Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Një copë nga vetja...

"eja,
futu në trupin tim të hapur
dhe provoje,
unë mbart jetën,
dhe ti e di,
kur më sheh lakuriq
nuk rri dot
pa më dëshiruar,
trupi im të duket i pafajshëm
dhe i tëri i yti.."

[ Anaïs Nin ]FB_IMG_1632244907612.jpg
 
"..unë nuk dua thjesht një kraharorë ku të mbështes kokën kur jam e trishtuar, por unë dua kraharorin tënd brënda të cilit rreh zemra jote, dhe që me rrahjet e saj më thotë: jam edhe unë këtu me ty.."

[ Gidion Kros ]fc652a6795db3cb0b61f80536564c9d8.jpg
 
Qendro me ate qe te puth shpirtin, lekuren ta puth kushdo !!!

-Charles Bukowski

15433769_1349790711732685_2090679830962391587_n.jpg
 
“The mind I love must have wild places, a tangled orchard where dark damsons drop in the heavy grass, an overgrown little wood, the chance of a snake or two, a pool that nobody's fathomed the depth of, and paths threaded with flowers planted by the mind.”




IMG_20210922_020101.jpgIMG_20210922_020045.jpg
 
"..çfarëdo që të ndodh, mos u ndaj prej meje,
mos ma lësho dorën,
do humbas pa ty,
do vdes pa ty.."

[ Gidion Kros ]8bb22e3759c3357e2c9e42ac70c047e1.jpg
 
"..të dua,
dhe të dua kaq pafundësisht, sa asnjë thellësi sdo t' mund ta përshkruante,
të dua,
dhe të dua kaq marrëzisht, aq sa dallga bregun kurrë në puthje sdo t' mund ta pushtonte.."

[ Gidion Kros ]Tumblr_l_218750616366228.gif
 
Kur dua të izolohem, vij tek ti.
Kur dua të hesht, flas me ty dhe kur të tjerët nuk i duroj, vij tek ty
Kur dua te kem besim, vij tek ty.
Dhe kur dua te qaj prap aty vij vetja ime, tek ty.
E kur therrmohesh, mar pjesen qe me perket dhe rritem nga e para❣️
 
Screenshot_9.png
 
Nese nje dite do humb intuiten dmth qe jam budallepsur!
Nese nje dite do humbas ekuilibrin i bie qe sdo jem me kjo qe jam po ajo qe do doje ta kontrolloje si te ishte barbi….
Nese nje dite do humbas shikimin dije se vetem tek ty nuk do mbeshtetesha.
Nese nje dite nuk do rrethohem nga lulet dije se do eci me ndjesine e bukur te genjeshtrave qe ti me thoje : kur shoh Lule me duket se te shoh ty..
Nese nje dite do me kerkosh falje dije se deren e mbylle vete dhe ashtu le te Qendroje

Nese nje dite do te marr malli ulu shih nje film e kujto aktoren per te cilen me more .
Nese…. Ska me Nese ka vetem na ishte njehere!





42EBEB91-B638-4822-94C4-41A063346F9E.jpeg

@Plusbellelavie
 
"..dua të t'i gdhënd mbi buzë me puthjet e mia, ato që shpirti im ndjen për ty.."

[ Gidion Kros ]FB_IMG_1632413435909.jpg
 
Edhe un vishem , shtrihem e perball kam dritaren kur duket qart Hena e yjet qe te Verbojne me shkelqimin e tyre..un disi e lodhur po e lumtur pasi momente gezimi dhe nje lajm i bukur ma zbukuroi diten . Mbyll syt si nje femi i lumtur e près qe dita qe vjen te jet me e bukur se sot.
Gjithcka varet nga truri jon a nga zemra ?
Nje gje eshte e sigurte qe nese bejm stop sot duke menduar ca ndodhi dje nuk kemi nje te ardhme neser .

Qendroni pozitive e pa diskutim do shperbleheni me miresi.
964FB3DE-9DD3-43BD-B09E-FC6E74C77338.jpeg

@Plusbellelavie
 
Last edited:
If i could give you one thing in life, i would give you the ability to see yourself through my eyes.
Because only then would you realize, how special you are to me.
 
"..ajo grua, është një djall,
lëkurëbardhë, si një ëngjëll e butë,
e pista mëndje saj më ngjall,
dëshirë, epsh, dhe dashuri pafund.

ajo është e egër, e vrazhd, e ndyrë,
i brishtë është shpirti saj kristal,
sensualiteti, me djallin për fytyrë,
zjarr që përvëlon, djeg, e s'ndal.

ajo më tmerron, më mbyt, më mbush,
ajo mban emrin: perversitet,
ajo është femra që se ndërroj kurrë,
i zemrës zjarr pasioni, dashuri përjetë.."

[ Gidion Kros ]Tumblr_l_310208298259388.jpg
 
"..thonë se, në jetë, nuk mund të kesh gjithçka,
por unë nuk dua gjithçka,
dua vetëm pakëz lumturi.."

[ Cristina Nera ]FB_IMG_1632676148445.jpg
 
Dashuria te zgjedh.
Nuk mund te zgjedhesh me ke te dashurohesh. Dashuria te zgjedh. Vjen dhe kaq. E nuk ka rendesi nese eshte momenti i duhur apo jo, nese ka nje karakter te kundert me tendin, nese ka dyfishin apo gjysmen e moshes tende . Nese eshte mashkulli i dikujt tjetre apo jeton ne anen tjeter te botes, nese eshte i duhuri apo me i gabuari qe mund te te rastiste. Nuk ka rendesi. Dashuria vjen keshtu. Nuk te kerkon leje . Nuk te kerkon asgje. Te zgjedh. Pike.
 
Ne jete marrim puthje , perqafime . E vërteta Eshte qe un kam marre me shume se kam dhen per vête faktin qe jam e vogla e shtepis. E si e ledhatuar nuk jan kursyer kurre me mua.
nje gjest i vogel po i vertete me lumturon . ama si marr Edhe jap .
Ne momentin Qe nuk ndodh me pra nuk jap ndodh sepse ka dicka qe me ka ber te ndryshoj, te largohem . E keqja ime Eshte se largohem pa buje thjeshte hesht .
A dhemb ? Se di . Di qe kjo Dicka qe shkaterrohet nuk ka kthim me .

ehh perfektesia nuk eksiston edhe pse ne kerkim te saj jemi dhe rrugetimi i jetes vazhdon

E18668AB-437F-47A9-91EB-B36B7A36C20B.jpeg
@peperina
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.