Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Perlë dashurie për një anonim.

Parandjenjat e mia jane me te forta se realiteti i tjerve :p
 
Epo kur ke edhe ti ... une duhet qe ti kem 10 here me te larta. LoooL
 
———-
Të heshtësh nuk do të thotë që nuk kam asgjë për të thënë, ose se më përshtatet ajo që shoh.
Heshtja ime do të thotë: "Unë e kuptoj kush je dhe nuk ia vlen as për vëmendjen time".
Heshtja nuk është bosh por është ... plot përgjigje.
Vetëm kur arrini të "heshtni", duke shmangur diskutimet e panevojshme, ju tregoni inteligjencën dhe mençurinë tuaj.
Ky është lloji i filozofisë që nuk ka lindur për t’u mësuar, por për t’u “PRAKTIKUAR”.

(Cit: Luciano De Crescenzo)
 
Në këtë temë mund të shkruani diçka në pak rreshta një përsoni ku keni pasur një histori sado të vogël. Ose që i përket një lidhje në vazhdim o një lidhje të porsalindur.
Dedikoni dy rrjeshta shkrim dikujt.
Por pa përmendur emër. Shkrimi të jetë drejtuar një (x..?) ??
View attachment 102300
Psh.
E kaluara nuk duhet kuptuar, siç thonë psikologët. Madje nuk duhet studiuar dhe krahasuar, siç bëjnë historianët. As astrologët dhe magjistarët nuk janë në rrugën e duhur kur "hamendësojnë" ...?
E kaluara duhet shikuar në sy. Ashtu siç bëjnë të dashuruarit.?

Gjithçka kalon dhe ikën gjatë kohës.
Por jo disa emocione. Jo disa ëndrra, kuptime, ndjenja, të caktuara.
Ata kthehen.
Ata trokasin.
Ata insistojnë.
Ata rezistojnë. Të gjitha kohërave. Rezistojnë edhe kundrejt arsyes.
Me plq shum kjo tema vec sa ja nisa me denes ??
 
Un sdua te thur vargje te renda poetike qe fjalet jan te qendisura me ore te tera,sjam as poete,jam un ndjenja ime dhe gishtat e mi duke shkruajt at qe ndjej at qe me vie nder mend,ato dy fjal per diken qe i ndjej dhe dua ti shkruj jan,DASHURIA IME DHE DASHURIA JOTE,JANE SI DIELLI ME HENEN,SECILA KA MADHESHTINE VET,AQ TE RENDSISHME PO DHE AQ TE NDRYSHME,GJITHMON EKZISTOJN POR KUR NUK TAKOHEN.
 
Me puthje ashtu si i marr afer vetes.
Kishe ndjenja dashuri epsh pasion
Buzet e tua te ngrohta tek puthen mbi mua....e duart e mia te vogela qe i mbaje ne gjoksin tend. E mi puthje papushim....jan pikerisht kto duar qe dikur i puthje . ....sot fshin lot ...inati e jo lot dashurie !
 
nese te vrasesh te ben te ndihesh mir mos harro se nje dite zoti ka per te te vra aty ku dhimbje nuk mund ta durosh
 
“Shpresa. Kjo fjalë që çdo mëngjes gjendet në mua, vritet gjatë ditës dhe vdes ngadalë në errësirën e natës. Por, rilind me rrezet e para të diellit. Është e vetmja që më mban gjallë, ndaj nuk mundem ta humbas ….”
 
“Shpresa. Kjo fjalë që çdo mëngjes gjendet në mua, vritet gjatë ditës dhe vdes ngadalë në errësirën e natës. Por, rilind me rrezet e para të diellit. Është e vetmja që më mban gjallë, ndaj nuk mundem ta humbas ….”
Kutija e Pandorës ?
Shpresa e fundit që doli.
 
Kutija e Pandorës ?
Shpresa e fundit që doli.
Dhe akoma më interesant fakti që, quaje shurdhë memece shpresën, ajo vazhdon akoma të besojë në luftën e humbur të quajtur jetë. Ironike pak apo? Kur ajo është e vetmja që të mba në jetë! ?
 
Dhe akoma më interesant fakti që, quaje shurdhë memece shpresën, ajo vazhdon akoma të besojë në luftën e humbur të quajtur jetë. Ironike pak apo? Kur ajo është e vetmja që të mba në jetë! ?
Shpresa është si shpirti i njeriut. Është e fundit që të braktisë. Ajo të rri pranë gjithmonë dhe të mbanë të gjallë, të frymëzon, të jep kurajo, të jep sësns jetë, gjallëri shpirtërore.....Pikërisht shpresa pra.
E fundit që të braktisë, dhe e vetmja që udhëton në infinit bashkë shpirtin?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.