Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Perlë dashurie për një anonim.

Shpresa është si shpirti i njeriut. Është e fundit që të braktisë. Ajo të rri pranë gjithmonë dhe të mbanë të gjallë, të frymëzon, të jep kurajo, të jep sësns jetë, gjallëri shpirtërore.....Pikërisht shpresa pra.
E fundit që të braktisë, dhe e vetmja që udhëton në infinit bashkë shpirtin?
Me fjalë tjera, Shpresa është një shprehje themelore e jetës njerëzore. Dhe pikërisht ndryshimi nga pritshmëria (e cila adreson gjithmonë të mundshmen dhe të parashikueshmen), i a mundëson këtë rrugëtim paralel me shpirtin. ☺️
 
Te dua me shpirt dhe falenderoj Zotin qe ekziston.
Je gjithmone i pari ne lutjet e mia❤️
 
Un jam perla anonimen?
 
Dhe dashuria shikoi kohën dhe qeshi,
sepse e dinte që nuk i duhej.
Ajo bëri sikur vdiq për një ditë,
dhe të lulëzojë përsëri në mbrëmje,
pa ligje për tu respektuar.
Ra në gjumë në një cep të zemrës,
për një kohë që nuk ekzistonte.
Ajo iku pa u larguar,
dhe u kthye pa u nisur,
koha vdiq dhe ajo qëndroi?
IMG_20210718_162122.jpg
L. Pirandello
 
"Unë u dashurova me demonët e saj, ajo me errësirën time.
Ne ishim ferri i përsosur."
FB_IMG_1629658703117.jpg
 
Si dielli i mëngjesit në qiell te dua
si pranvera që lulëzon dashuria
si një grusht ujë të pastër kristal
si shoku të cilit i them sekretet e mia.

Kështu që unë thjesht të dua,
pa këngë dhe fjalë të mëdha.
Në zemrën tënde, zemra ime,
te vij, gjithmone kohë ka

Ashtu si kënga e bukur e zogjve
si parku i vogël në lagjen time
të tilla si dalja natën në mërzi
si paga e parë nga puna ime.

Kështu që unë thjesht të dua,
pa këngë e fjalë të mëdha.
Në zemrën time, zemra jote
Dashurinë e përjetshme ka!
 
Te duket cudi qe ka femra Qe jan me burrnesha se Nje burre eeee .???
?
Shtetit "bureror" Shqiptar, ka frike te nxjere e publikoje statistika te sakta, se cfare vendi zene e cfare pushteti realisht kane "bulat" ne shoqerine shqiptare....., por me sa kuptojme ne burat me nje "r", qe po na riten femijet, pushteti ne shqiperi realisht e fatmiresisht, eshte me merite te spikatur, ne duart e graurise.....
Burat ne te shumten e heres, nuk jane per pune, komande e sakrifica por vetem per llogje kavaje....
 
Skam.pse i qoj gjerime perlat e mia anonim se sdo i lexonte personi i duhur ?
 
Nuk mungonte dashuria ....qe te ishim bashke perkundrazi....?❤, ishin kushtet... qe na ndan.....ndonjeher te duash nuk mjafton....per te qen 2 veta te lumtur...e tani parajsssa e Shpirtit ndodhet ne zmr tende....aty ku ajo zmr me mbrojti me kritikoj me mesoji me llastoj me dashuroj marrezisht ....je piktura me me ngjyr e jetes .....te duaa e nese zotiii e ka shkrujt me qen me ty ashtu do jet e nese jo te pakten per aq koh ishim te lumtur ❤?
 
@Mia* faleminderit për mbrëmë.
Ndryshe...do pendohesha.
Të du.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.