• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Poezi dashurie

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Shpalosni talentin tuaj
Tregoni se jeni ta afte te krijoni Poezi.
Ah kjo pjese e syrit tend
Si copes qielli me stuhi
Kush i pa e nuk u cmend
Kush nuk ra ne dashuri.......
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Dita e fundit
O varr kur do te prehem patjter nje dite
vec endrren dhe moshen te lutem mos ma fik
cdokush do vij rastesisht ne varrim
thuaj ishte i ri dhe vdiq me deshperim
O varr ku endrrat treten dhe trupi behet hi
hapu pra per mua dhe merrrme ne gji
ne dashte qe miku papritur tme kujtoje
le te vij ne varrim patjeter te me vajtoje
E ne qofte ne pravere te marre nje kajrafil
e te ma vendose mbi varrin tim
E ne qofte dimer e ne qoft dark
tme vendose ne krye ca fije bari te thare
Vec tme kujtoje nje dite perseri
vec mos harroj njerezit qe merr ti
O varr hapu per mua zemren ta le jasht
dhe ti mikja ime eja ndonjehere te me qash.....
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Të kam enderruar.

Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
një zemër te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadalë mbyllen...
një buzeqeshje e ëmbël
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy që shkelqejne atje lartë
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe sytë e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Të kam enderruar,"
një ze tingellon
dhe...
sërish heshtja mbreteron...
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Une e Ti Nje Thyese Lidhur Ne Nje Bosht
Une Emeruesi siper ti numuruesi posht
Po S'ta bera jeten diell si pranvera
c,vite me jan taksur mi shumezofte zeroja
Dashurise per ty mos ti shuhet nata
cdo fjale qe ta thuash do te ta fus ne kllapa
dhe oh si do te rritet me hapa ritmike
sot fuqi katrore neser eshte kubike
Fol o shpirti im,shpirt ne maksimum
se per ty skam gjum as ne minimum ...... :)
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Dashuria eshte e embel kenaqesi te fal
Por shpesh mbetet enderr dhe thyhet si kristal
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Shpirt me mungon
akoma dhe sot te kujtoj
shpirti im po vajton
se ska pran
dashurin qe kerkon

larg je kete e di
dhe ndoshta me ke
harruar pergjithnji
por un akoma te mendoj

dashurin qe kemi pasur
JO kete se harroj
sot u ben gati 2 vjet
dhe zemra akoma te kerkon

neper endrra te theret
TE DUA me te thon
por jo ti kurrizin e kthen
dhe dashurin ton me se kerkon

e ke harruar pergjithnji
por nuk ka problem moj zemra ime TI
un prap do te te DUA
deri sa te vdes do te ta
them fjalen ….TE DUA
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
TE DUA

Te dua te pres
Nuk dua te vdes
Me yllin e nates
Une te pershendes

Kujto eren e mali
Kujto eren e lehte
Kujto zemren time
Qe te don per jete

Ah sa nate e lumtur
Ah sa nate e qete
Gjithmon me kujtohesh
Nga ora 12-te

Te dua pa mase
Te dua pa mbarim
Te dua me shume
Se sa shpirtin tim
Te dua ,te dua
Per ty do te vdes
Por ti a me don mua?
Pergjigje po te pres?
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Gjarper do te behem
Ty do te rrethoj
Po me tradhetove
Ty do te kafshoj :)
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Per ty jam i droguar ,droga ime je ti ,me ty jam i dashuruar pa ty smund te rri.Zemra po me thahet gjaku me mungon po s'te pashe ty zemra me pushon......
 
Last edited:

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
SI NDIHEM PA TY???


Ku me ike ku humbe ku u tretë
një plage ne zemër me mbete
një zjarr që kurr nuk shuhet
një emër që perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e këmbë ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranë
Kur te dy vetëm rrimë menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti për mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes për buzët e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do të ndodhë me ne te dy
Sikur të mos jem më me ty
Sikur kjo ender te ndalet një ditë
S'e di a do të shoh me o drite?

S'e di pa ty çdo bëj o yll
Pa ty kjo botë me duket një pyll
Pa ty kjo botë s'do këtë kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do të duroj
Pa e puthur me atë goje
Pa e prekur me atë dorë
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatë do të vazhdoje
Por di sa shumë te dëshiroj
E di sa shumë ti me gezon
Kur pak vëmendje me kushton.

E ndjej se shumë do të te dua
Sa kohe këto buzë do me puthin mua
Sa kohe që zemra do t'me punoje
Emrin tënd do të kem ne goje.

S'e di sa shumë do të zgjase kjo jetë
S'di si do shkoje ne te vërtetë
Por diçka di me siguri :
Ajo që dua je veç.......... Ti.
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Lotet E Shpirtit Tim"


I perlotur i fyer me zemren e coptuar
dashuri e paster sonte per ty vuaj
krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti sdo pushoje me vite me muaj


lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
vaji i shpirtit tim per ty eshte nje loje
lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
shpirti im i vogel me vrau me thermoj


hapu varri im i ndjenjave te mia
digju shpirti im nga flakt e dashurise
ajo kurr sme ka dashte po me vret vetmia
jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

shkretetire pafund pa ty me duket jeta
qofsh e lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
plage e zemres time duke qare un mbeta
vdekja mu afrua jeta ska kuptim
 

Dorina

Kf Kukēsi
VIP i Forumit
Moderator/e
Mesazhe
10,099
Mosha
26
Location
Tiranë
Shume te bukuraaa. Une shkruaj veteee☺
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Mua mi shkruan gjyshi se vete sjam i afte :):):)
 

Moana

Founder #Shqiperia
Staff member
Administrator/e
Princesha Forumit
IRC STAFF
Mesazhe
478
Location
Roma
Doje te thoje shkruante..dhe une mendova qe qe gjalle..gjithsesi danoç paska qene :D
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
262
Location
Gjithandej
Jo se i kam bere vete poezite
Ja ta boj nje tani
Ne nje nate me shi te prita une ty
Te mblidhnim kanace bashke ne te dy
Te prita derisa doli hena
Po e kuptova qe ste linte nena :) :)
 
Top