Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Pro apo kunder vaksinës?

Pro apo kunder vaksines?

  • po

    Votimi: 14 46.7%
  • jo

    Votimi: 16 53.3%

  • Gjithsej votues
    30
Une nk pranoj ta bej edhe pse sot ne megjes lexova nje lajme se ne britani kishte dhen probleme si vaksin...?
 
Nese pranojne qe vaksina ka qene gati perpara fillimit te pandemise,do ta beja.
Ne te kundert,jo.
 
Me erdhi nje email per vaksinen qe do e bej apo Jo dhe po e mendoja dhe thashe ja te pyes e anetaret e forumit cfare do beni?
Dukene provuar se cfare leshin grip eshte:do ta bej sapo te vi. Dhe pse thon ka effekte ansore.
 
Duke lexuar artukulimet e sakta e profesorve doktorrve dekanve rektorve qe bejn pjes ktu ne forum kunder vaksines
??? ku sja kan iden se ca eshte vaksina nga se perbehet vaksina me vje te qesh me lot @Dalina po te ishte konspiracion etj etj etj nuk do ishte me zgjedhje por do ishte e detyrushme per te gjith une kam qen jam e do jem pro vaksines edhe pro mjeksis mendimi im modest ?
 
duhet te informohesh rreth companive te medha farmaceutike per te pasur nje ide me te qarte ..ilacet pihen per ca gjera po me shum i bejne njerezit e varur deri sa trupi smban me ..keshtu dhe me vaksinat etc .mos beso aq verberisht ...gjithsesi
 
Duke lexuar artukulimet e sakta e profesorve doktorrve dekanve rektorve qe bejn pjes ktu ne forum kunder vaksines
??? ku sja kan iden se ca eshte vaksina nga se perbehet vaksina me vje te qesh me lot @Dalina po te ishte konspiracion etj etj etj nuk do ishte me zgjedhje por do ishte e detyrushme per te gjith une kam qen jam e do jem pro vaksines edhe pro mjeksis mendimi im modest ?

Harrohet qe vaksinat ekzistojne me detyrim prej dekadash. Te gjithe femijet kane programe vaksinimi te detyrueshem.
Nuk e di pse duhet nje e re per te detyruar popullsine ti injektojne dicka per arsye nuk e di se cfare, nderkohe qe mund ta bejne e ta kishin bere me kohe pa pasur nevoje per nje vaksine te re.

Une sbesoj te vaksinohem por me siguri jo per shkak te konspiracionisteve, me teper i qendroj faktit se duhet te krijojme imunitet natyral.
 
Harrohet qe vaksinat ekzistojne me detyrim prej dekadash. Te gjithe femijet kane programe vaksinimi te detyrueshem.
Nuk e di pse duhet nje e re per te detyruar popullsine ti injektojne dicka per arsye nuk e di se cfare, nderkohe qe mund ta bejne e ta kishin bere me kohe pa pasur nevoje per nje vaksine te re.

Une sbesoj te vaksinohem por me siguri jo per shkak te konspiracionisteve, me teper i qendroj faktit se duhet te krijojme imunitet natyral.
Per te krijuar imunitet natyral duhe qe 50 der ne 75%e njerzve te ken qene te prekur nga covid gje qe ne disa vende si shqiperia edhe te tjer mund te kete pasoja katastrofike ?
 
Per te krijuar imunitet natyral duhe qe 50 der ne 75%e njerzve te ken qene te prekur nga covid gje qe ne disa vende si shqiperia edhe te tjer mund te kete pasoja katastrofike ?

Tjeter gje ajo e imunitetit te mases, flas per imunutetin tim si individ.

Ne teori mqsa duhet te vaksinohet, pervec mua ?
 
po ata qe e kan kaluar pa simptoma?
po ata qe e kan kaluar disa here?
ktu nuk flitet per virus normal esht pa precedent ..i krijuar ne laborator
 
Tjeter gje ajo e imunitetit te mases, flas per imunutetin tim si individ.

Ne teori mqsa duhet te vaksinohet, pervec mua ?
Edhe ti ojes perberse e mases je o xhan
 
normal per nje vaksin te dal per nje vit duket pak e dyshim kjo gje por normal nese do nxjerrin reegulla qe do na detyrojne do e bejme .ai nuk mund te shkel te drejte tende per ti then jo vaksines por te privon ne gjera te tjera.do shohim
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.