Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Pse ekzistojm ne? ? na rrujt zoti kallaballikun edhe shnet thelbit jetes se kena thelbin tone ?
 
Ju e keni kuptuar se pritshmëritë e njerëzve për ju nuk duhet t’ju mbajnë larg nga të gjitha gjërat që dëshironi të arrini.
Ju nuk i keni askujt borxh asgjë.
Çdo person ekziston si një kombinim krejtësisht unik i idealeve dhe virtyteve, dhe ne jemi të gjithë shumë të ndryshëm.
Pra, është thjesht e natyrshme të kemi një këndvështrim të veçantë për gjithçka rreth nesh.
 
Njerzit ecin ne grupe sepse nuk ndihen te sigurte vetem. Une ec vetem sepse nuk ndihem i sigurte ne grup.
Por, kur behet fjale per miresi e jap miresine pa kushte ne njerez qe pertej veprimeve tyre, jane te njejte në mua.
Kjo nuk do te thote se une pse u pergjigjem situatave, sikur me bejne te ndihem jam tjetersoj.
Ne zemren time njerezit nuk ndryshojne kurre per ate qe kane arritur te lene gjurme tek une, pertej sjelljes tyre.
Kush nuk arrine ta kuptoje kaq gje, ta mbylle sqepin!
 
Mos e sakrifiko kohen tende per njerez qe nuk do kishin bere te njejten gje per ty.
 
"Gjëra të mëdha bëhen, kur njerëzit dhe malet takohen"

William Blake
 
Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria .

-Pashko Vasa
 
Ka disa njerëz, të cilët janë si fantazmat, kërkojnë errësirë që të duken...

(e huazuar) se harrojme ta shkruajme!
 
Njeriu duhet te perballet me problemet. Nuk duhet ti shmanget.
Sa me shume te dish te perballesh me problemet apo situatat e jetes, aq me i forte behesh ne jet!
 
Nuk ka asgjë më të lehtë sesa urrejtja përkundër dashurisë që kërkon sakrificë të madhe...

Njerëzit e vërtetë, zgjedhin të vështirën pasi që preferojnë sfidimin andaj, bëhu prej tyre...

FB_IMG_1642183016248.jpg
 
Largojme nga vetja ato njerez qe na duan me shpirt dhe kane guxim te na thone te verteten edhe mbajme prane vetes ato qe na shesin perralla per te na bere qjefin per arsyet e tyre!
 
Te mbeshteses ate qe eshte e drejte dhe jo ate qe te intereson, do te thote fisnikeri!
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.