Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Kur dikush hap zemren dikujt, e ben te largoje dhimbjen.
E kur dikush u tregon te gjitheve, e ben per tu viktimizuar dhe terhequr vemendjen!
E tjere vendosin pastaj, duke bere qimen tra me thashethemet e tyre si u leverdis!
 
Pse te jesh normal kur mund te behesh bishe?
 
Mos i bëj ndonjë të mirë dikujt,
e pastaj përmes asaj të mundohesh ta zoterosh, poshtërosh, nënçmosh ose robërosh.
 
Botës jepi më të mirën nga vetja, prap nuk do të jetë mjaftueshëm.
Mos u mërzit vazhdo të bësh mirë.
 
Kur zemra e kupton se çështjet janë në dorën e Allahut qetësohet shumë.
Dhe pse mërzitet me vdekë.
 
"Mos bisedoni për atë gjë që nuk ju bën dobi, shmanguni armikut dhe keni kujdes të mos zini shok përveç të besueshmëve, pasi vetëm personi i besueshëm i frikesohet Allahut".

Omeri رضي الله عنه
 
Njoh unë plagën e rëndë, atë që lë një fjalë e pa thënë. Madje njoh edhe plagën më të rëndë atê qê lë një sjellje e poshtër.
 
Fatkeqësisht të gjithë mendojnë se janë të zgjuar.
Fatmirësisht diferencën e bën budallallëku që nuk ka brirë, por ngërdheshjen prej budallai të stampuar në fytyrën e idiotit.
 
Njeriu s'rrezikohet nga dija e vet, por nga padija për hapësirën e padijes së tij.

Qëndrim Jashari
 
Njerezit qe do ti kesh prane, nuk i injoron.
Dhe as i ben kurre te ndjehen te tepert...
 
"Pikëllimi nuk e ka mbytur askënd por na ka bërë të zbrazët nga çdo gjë".
Mahmud Dervish

285509414_4987081591421620_9068295014455887541_n.jpg
 
Jeta më ka mësuar të jem e fortë, që edhe kur më godet ndonjë moment dobësie, t’i qahem në vetmi Zotit tim, larg nga sytë e njerëzve, e pastaj t’i fshij lotët e të dal para tyre e buzëqeshur!

(E huazuar)
 
Mbi gjithcka jeta eshte nje mesim dhe te mesosh duhet te lexosh dhe mos ti harrosh duhet ti shkruash shpesh ato qe lexon!
 
Asnjehere gjuha nuk duhet te dale para mendjes, se gjithmone del e humbur!IMG_20220616_004837.jpg
 
Gjeja me e rrezikshme tek njerezit eshte mentaliteti dhe menyra si trajtojne tjeret kur u prishet interesi!
 
Vështirësitë e jetës shfrytëzoji që të forcohesh, e mos lejo të të bëjnë të dëshpërohesh.
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.