Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Jeta nuk të pyet nëse dëshiron të jesh i/e fortë; Të detyron të jesh!
 
Urime për atë që nuk e shtyp askënd, nuk shpif për askënd, nuk lëndon askënd dhe nuk e sheh veten mbi askënd.♥️

O Allah, na jep qetësi, qetësi shpirtërore dhe përfundim të mirë.?
 
Çdo gjë, në mungesë të përkujdesjes, do të vyshket, thahet e tretet.

FB_IMG_1656245142025.jpg
 
Mendjemadhesia ka bere gjithmone grushta me inteligjencen.....Kjo e fundit, nuk ka ngritur kurre dore dhe as ze!
 
Ndonjëherë, fundosja nuk kërkon që të zhyteni në thellësinë e detit apo të luftoni me valët e tij. Nganjëherë, kjo fundosje mund të jetë vetëm nga një realitet i hidhur, ku ti je viktimë e hidhësisë së tij.
Në këtë rast, ju jeni të detyruar të luftoni me tërë forcën tuaj dhe me tërë potencialin tuaj, fizik dhe psiqik.
O Zot xh.sh, Ti na mjafton kur të na vështirësohet jeta. Ti je triumfuesi ynë, kur të na përpijnë valët e jetës. Ti je ndihmëtari dhe shpëtimtari kur ne humbim shpresat e mbijetesës...

290765635_5039404116189367_5332648837951305820_n.jpg
 
Dikush ka nevojë për ty për diçka e ndokush ka nevojë për ty se ti për të je gjithçka.

Nizar Kabani
 
Fisnike dhe e madhe. E guximshme dhe e vendosur. Besnike dhe e patrembur. Kjo është ajo që jeni dhe që keni qenë gjithmonë. Dhe dijeni që mund të ndryshojë jetën tuaj, sepse vetëdijësimi për këtë gjë, mbart një besim që nuk mund të dyfishohet në ndonjë mënyrë tjetër!
 
"Kuptoje njëherë e mirë se kush të këshillon, të kesh bindje që shumë të don, sepse sytê nuk e shohin kurrë veten"
 
''Nuk e di llojin e vuajtjeve tuaja, por ti tregoj tê miat që ti harrosh tuat"
 
"Është gjithmonë bukur të jesh kokëlartë, në vendin ku u munduan të të ulin!
Vlerë, qê ndoshta ke dhënë gjithcka për ta arritur''
 
Njeriu nuk dëshiron që të jetë vetëm i lumtur,
por ai dëshiron që të jetë më i lumtur se të tjerët.
Dhe për këtë është shumë e vështirë të realizohet kjo,
ngase ne i konsiderojmë të tjerët më të lumtur se sa që në realitet ata janë.

| Ch. L. de Montesquieu |

282318464_448912920568336_2315477475648240410_n.jpg
 
Manipuluesit njihen sepse të fajësojnë për reagimet e tua ndaj sjelljeve të tyre toksike.
 
Kanihere po thom ma mire qe shkove se shpirtin ma ke lodh...

Kresha
 
Zoti kurr nuk ja u harron t'mirat qe ja u keni bo e dhimbjen qe ja u keni lehtsu, e as nuk ka me harru at synin qe gati pat fillu me lotu e ju ja kthyt n'buzqeshje...

Kresha
 
Ne bëjmë gabim kur mbajmë gjithçka në brendi. Kur nuk lëndojmë të tjerët, lëndojmë veten - duke grumbulluar zhgënjim, stres, zemërim. Është e lehtë të sëmuresh për shkak të dhimbjes në shpirt.

Agostino Degas
 
Behu i mire, por sigurohu qe askush te mos e dije qe je i mire.
 
Kam luftu’ me mallin, me vetminë, me t’panjohurën, me mungesën e erës së shpisë, me shtypjen prej t’huajit. Kam luftu’ vetmevete si në ushtri, por në këtë rast pa armëpushim deri n’fitore.
 
Një zjarr shpërtheu në teater dhe palaçoja doli në skenë për ta lajmëruar publikun. Publiku mendoi se po bënte shaka dhe duartrokitën. Ai e përsëriti lajmërimin, kurse publiku duartrokiti edhe më shumë. Unë mendoj se kështu do t'i vijë fundi botës: njerëzit do të duartrokasin, duke menduar se kjo është shaka.

Soren Kierkegaard
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.