Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Pa mbjellë dashurinë ndaj së mirës, ndaj së bukurës, ndaj virtyteve nuk mund të rriten njerëz fisnikë.
Pa njerëz fisnikë shoqëria zgjyroset çdo ditë e më shumë.
 
Nese eshte e vertete se asgje nuk zgjat pergjithmone...deshiron te jesh "asgjeja" ime ?

21559022_1649184358459984_7847800327215337640_n.jpg
 
Degjo...Une jam nje njeri i mire. Nese behem e keqe me ty...pyet veten perse?!
 
MAKS VELO

Kujtimet njerëzore janë si reliket që sjellim nga plazhi. Ca guralecë të shndritshëm dhe ca gurë me vrima. Në fillim i vendosim në vende të dukshme, pastaj s'dimë ç't'i bëjmë, derisa i hedhim.
 
Jane disa gjera qe nuk do thuheshin kurre nese nuk do ekzistonte nata!

| Wilde |
 
..Ajo edhe nga ti iku... dhe e di përse? Ngaqë kuptoi sa shumë të dashuronte. E kjo ishte jashtë forcave të saj!

-Dostoyevski "Idioti"

19961453_1568883403156747_6259883360865805325_n.jpg
 
Love is not a grocery store. To measure what you gave. What me. What the other. Or you give from your soul and take out the shit. Or sit in your corner and measure what you did not get.
 

Karma : eshte denimi me i madh qe Zoti u jep njerezve te vegjel ?ne mendje!
 
Je rob i mire ti...prandaj te kane thyer aq shume !
 
Nese ne fatkeqesine time nuk do shpresoja tek ti...atehere ne lumturine time je i teper...
 
U rrita duke mesuar tre gjera..
1) Asnjehere mos gjyko nje njeri nga pamja..
2) Kurre mos ju beso shume njerezve..
3) Kurre mos jepni aq shume sepse nuk do te
merrni asgje...
 
  • Pëlqej
Reactions: Mia
E doja alkoolin, cigaret, erën tënde, të qeshurën dhe ty. Doja gjithçka çfarë ishte e dëmshme për mua.
 
"Dashuria nuk largohet, njerëzit dorëzohen dhe largohen."
 
Shpesh here nuk i'a thua fjalet te tjereve per te mos i lendur dhe si perfundim lendohesh vete!

15267746_1337364956308594_2196753497767959367_n.jpg
 
I pabesë është ai i cili të kthen krahët me mosmirnjohje, atëherë kur rruga bëhet e errët.
Njerëz të tillë kot i bëjnë hije tokës

J.R.R. Tolkien
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.