Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Te kujtohen ato dite...
Une te tregoja enderrat e mia...
Ndersa ti ge jeshtrat e tua....
 
FB_IMG_1632435301943.jpg
 
Gënjejnë ata që thonë "Jemi të Lumtur" duke u dëfryer me mëkate, në fakt ata po aktrojnë lumturi ndërsa brenda vuajnë, për ktë që e themi kemi ARGUMENT fjalën e Zotit në Kuran: "Kush ja kthen shpinën Zotit do të ket jetë të vështirë"

(Hoxhë Bekir Halimi)
 
Ka gjëra që i marrim vesh mirë, por e kemi të vështirë t'i themi, sepse përbëjnë kontradiktë të asaj që kemi besuar fort, ose kontradiktë të asaj që kemi dashur shumë që të bëhet.
 
Po guxove te flasesh me tjera, Une te thyej hunden e pastaj te ndihmoj ta ngjitesh prap....Kaq e mire jam ??
FB_IMG_1632478832241.jpg
 
Si e ke zemrën, tani që e theve temën ? ?
 
Mos më trego koleksionin e këpucëve, apo te rreckave kineze,
Por, me trego koleksionin e librave.
 
Kur një dashuri mbaron, ne nuk vuajmë aq shumë nga largimi i tjetrit, por nga fakti që, duke marrë lejen prej nesh, tjetri na thotë se nuk jemi shumë të mirë. Në rrezik nuk është aq shumë marrëdhënia, por identiteti ynë; dashuria është një gjendje ku për kohën në të cilën jemi të dashuruar, ne nuk pohojmë identitetin tonë, por e marrim atë nga njohja e tjetrit; dhe kur tjetri largohet, ne mbetemi pa identitet. Por është faji ynë që jemi shkëputur nga vetja, sepse e kemi bërë identitetin tonë të varet nga dashuria e tjetrit. Dhe pastaj, pas shkarkimit, puna nuk është të përpiqemi të rikuperojmë marrëdhënien e tjetrit, por të rimarrim atë që ne i kishim besuar tjetrit, dashurisë së tij, vlerësimit të tij.

Umberto Galimberti
 
Unë kurrë nuk kam besuar në fat sepse besoj se jeta është shumë inteligjente për ta hedhur veten në duart e rastësisë. Për mua, një jetë nuk duhet t’i besohet kurrë fatit, më së shumti duhet shpikur, fatit të saj.
Fati, nuk është asgjë më shumë se emri që i kemi vënë "rastësisë" kur fryn në favorin tonë. Për këtë arsye vjen nga latinishtja fors, që do të thotë fat dhe rastësi dhe përdor të njëjtën rrënjë hekuri që nuk do të thotë asgjë më pak se
"sill".
Sepse fati, në fund të fundit, nuk është asgjë më shumë se një ngjarje e rastësishme e shkaktuar rastësisht dhe e hedhur rastësisht.
 
FB_IMG_1632503329293.jpg
 
FB_IMG_1632506743821.jpg
 
Disa duan nje shtepi te madhe, nje makine luksoze dhe shume para... Ndersa disa te tjere duan nje barake ne pyll, larg nga keta persona!

| Ryan Gosling |

13620204_1212322425479515_2359854106617748818_n.jpg
 
Njè bisedè e vetme me njè njeri tè mençur e te zgjuar, me dije dhe experience vlerash te fituara ne jet, èshtè mè mirè se dhjetè vjet jet te flasesh me njerez te pamend?
 
FB_IMG_1632593814065.jpg
 
"Ti jeton vetëm dy herë. Një herë kur ke lindur dhe një herë kur të shohësh vdekjen në sy." – Ian Fleming
 
Vetëm ata që duan pa shpresë e njohin dashurinë e vërtetë.
Pablo Neruda
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.