• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Vlerat e Shqiptarit

Juno

www.forum.netedy.com
Staff member
ADMIN
Mesazhe
7,226
Mosha
35
Location
Space
Si mendoni, cfare vlere te bukur kemi ne shqiptaret , qe na karakterizon per mire ne popujt e tjere?
Jepni mendimet tuaja.

Personalisht mendoj se jemi te zgjuar si komb pavaresisht se kemi qene te percare nder vite.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Guns_N_Roses

Sex Drugs N Rock`N`Roll
ANETAR ✓
Mesazhe
1,297
Sa shum jan per te then...e sa pak kan ngel....e vetmja gjo qw ka mbet nga gjitha osht harmonia fetare...shyqyr kte sna e kan prish akoma
 

Jorina`

Closed/Suspend 👋
ANETAR ✓
Mesazhe
864
Location
Zürich
Ne shqiptaret kemi qen i kohe para shume vitesh njerz te besushem dhe te moralshem, mirpo tani nuk me vje asgje positive ne mendje sorry
 

MrCool

LimitedEdition
VIP I FORUMIT
ANETAR ✓
Mesazhe
2,959
Location
Struge
Shqiptarin mund ta shash dhe s'te thot gje.. Mund ta ofendosh, nuk te thot gje.. Mund ti vjedhesh shtepine, pronen, leket, perseri s'te thot gje.. Ama po e pe shtremet, gjej vend e futu..

Cit. Erion Kristo
 

Moonlight

I/e Regjistruar
Mesazhe
2,322
Shqiptarin mund ta shash dhe s'te thot gje.. Mund ta ofendosh, nuk te thot gje.. Mund ti vjedhesh shtepine, pronen, leket, perseri s'te thot gje.. Ama po e pe shtremet, gjej vend e futu..

Cit. Erion Kristo
Eshte lab i keq Erioni lol
 

Jetmira

Contributor
PRINCESS
Mesazhe
6,391
Vetëm vlera që skemi.
Vjedhim,shajm,vrasim,gënjejmë ;);)
Urrejmë njëri-tjetrin edhe ii lëpihemi botës për disa dokumenta.
Realitet ii trishtë ;):).
 

Juno

www.forum.netedy.com
Staff member
ADMIN
Mesazhe
7,226
Mosha
35
Location
Space
Urrejtje dhe servilizem ka kudo, ndoshta ne mase te ndryshme nga ne, por ka!
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
5,888
Ato qe na njeh historia & e tere bota... Shqiperine dhe Shqiptaret i perben dhe perfaqeson historia jo individe mbare .

- Kemi vlera dhe tradita te rralla dhe me shume vlera , ne krahasim me shume vende te tjera te botes ... njihemi per mikpritje, bese, dhe humanizem ne pergjithesi.

E si mund te mos ndihesh krenar/e .. me nje histori qe kemi ne . 🇦🇱
 

Mosuhallakat

NEVER GIVE UP
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,027
Skenderbeu asht vlera ma e madhe qe na kreno tan shqiptarve anemban bots , nradhe te vlerave do e futi edhe kanunin qe i permbledh shumicen e vlerave dhe traditave tona qe po zbehen per dit e ma shum fatkeqsisht 👍🏻
 

Juno

www.forum.netedy.com
Staff member
ADMIN
Mesazhe
7,226
Mosha
35
Location
Space
@TROPOJAN1 kam shkruar nje teme mbi kanunin, hidhi 1 sy ☺
 

Artiina

Heshtja flet sa 1000 fjal
PRINCESS
Mesazhe
3,207
Mosha
21
Ato qe na njeh historia & e tere bota... Shqiperine dhe Shqiptaret i perben dhe perfaqeson historia jo individe mbare .

- Kemi vlera dhe tradita te rralla dhe me shume vlera , ne krahasim me shume vende te tjera te botes ... njihemi per mikpritje, bese, dhe humanizem ne pergjithesi.

E si mund te mos ndihesh krenar/e .. me nje histori qe kemi ne . 🇦🇱
Ktu ke fol mir bravoo ska me shqipe😍😍
 

Iva

Anëtare forumi
PRINCESS
Mesazhe
9,525
Dmth me gjitha ato vlera qe kemi dhe te denigrosh nje teme te tille eshte ndoshta nje nga antivlerat qe na karakterizon.
Kemi aq shume vlera sa as vete nuk ua dime vleren,por i ironizojme ato sikur mos kemi gjak shqiptari
 

Mosuhallakat

NEVER GIVE UP
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,027
@LABBY je shum gabim vlla , na e bajm kimen tra per njerzit tane po ne tvertet jena populli qe bajm ma shum per njani tjetrin , dallaveret e mashtrimet Jan pjes individuale qe nuk e karakterizojne popullin tone pavarsisht qe i ka ushqye salihi me shok dhe vazhdo ti ushqej ky i gjati per dit e ma shum. Une e kam citue qe po zbehen vlerat tona po se imagjinoja deri ne kte pike qe e ka than @Iva e spo ta perseriti TURP , te sygjeroj te njihesh pak me popujt e tjere dhe te rikthehesh te tema respekt 🍺
 
Reactions: Iva
Top