Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Njeriu është aty ku ka zemrën, jo ku ka trupin.
 
S’ka faj më të madh se shpërdorimi i besimit.

(Sami Frashëri)
 
Nëse Allahu do ma jepte mundësin të njihja një zemër, do e zgjidhja atë ma të sprovuaren, sepse një e tille nuk lëndon asnjëherë!?

...Allahu i do durimtarët |Ali Imran,146|
 
Leximi për fenë forcon zemrat, të cilat janë në rrezik të lëkunden nga stuhitë e errëta të dunjas.
 
Njerëzit përballen me shumë sfida në jetë, por më e vështira është si të mbeten njerëz...
 
Ajo lumturi me të cilën Allahu nuk është i kënaqur nuk do të zgjasë shumë...
 
“Fjalët mund ta thyejnë dikë në një milion copa, por gjithashtu mund t’i bashkojnë pjesëzat përsëri. Shpresoj që t’i përdorni për mirë fjalët tuaja, sepse të vetmet fjalë për të cilat do të pendoheni më shumë se ato që nuk do i thoni, janë ato që përdorni për të lënduar qëllimisht dikë”.
 
Njerëzit mendojnë më shumë për atë se çfarë duhet të bëjnë dhe shumë pak për atë që duhet të jenë.
 
E kotë është të shpjegosh diçka, kur në mendjet e tyre egziston gjithmonë një shpjegim negativ për ty.
 
Karakteristikat e vërteta të injorancës janë kotësia, krenaria dhe arroganca.
 
" Thuajuni atyre qe bejn vepra sa per sy e faqe mos u lodhni "

(( Abdullah Ibn Mes'udi ))
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.