Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Njerëzit janë shumë të thjeshtë dhe shumë të prirur për t’iu bindur nevojave të menjëhershme saqë një mashtruesi nuk do t’i mungojnë kurrë viktimat për mashtrimet e tij.
 
E blejta ni qen me ma rujt shpin , mos mem hy hajnat , eh ma kishin vjedh qenin !
 
Pothuajse të gjithë ne, njohim njerëz ndaj t’cilëve kemi 1 milion arsye me u mbajt’ inat përjetshëm. Por, janë disa që e dijnë që, nëse një ditë ‘harrojmë me u zgju’ i kemi fal se i kemi dashtë shumë.
Zemrat e medha i falin krejt ndoshta, une vetem ato qe i du fort. Ama fort??

#home ??
#autumn ??
 
Rumi ka thënë, secili njeri sjell qetësi. Dikush kur vjen, dikush kur shkon. ?
 
Duke i bërë mirë një njeriu të mirë, ne e bëjmë atë më të mirë, kurse i ligu, nga të mirat që i bëhen, bëhet edhe më i lig.
 
Është i keq ai që është i mirë vetëm për veten, e keqja më e tmerrshme është ajo që shtiret si e mirë.
 
Përveç diturisë, rrit edhe edukatën tënde.
Jemi të rrethuar me intelektual pa edukatë…?
 
Për njeriun e zemrës time?❣️
Kur mendon se e gjithë bota po të ngushtohet, do më gjesh mua dhe zemrën time gjithnjë duke të mbështetur?
 
Qesha, por thanë bëhu me i matur.
Qava, por thane buzëqesh.
Buzëqesha, por thanë e ke për sy e faqe.
Heshta, por thanë përton të flasësh.
Fola, por thanë flet shumë.
U binda, se sado që të dëshiroj t’i kënaq njerëzit, patjetër do të flitet keq për mua.
 
Lotët e atij që i është bërë zullum mund të na duken thjeshtë lotë, por te Allahu ata janë rrufe që me to, do goditen zullumqarët!

Er-Rafi'i
 
“E Allahu të bashkon me dikë që të ngjan ty, që i ngjan pastërtisë së zemrës tënde dhe e meriton atë.”
 
Hipokritin mos e shoqëro kurr, ai është shumë i zgjuar: “Han me ujkun, leh me qenin, qan me bariun..”
 
"Në fillim shoqërohesha me njerëz të pasur, mirëpo askush nuk ishte më i pikëlluar se unë; nëse e shihja dikë me rroba më të bukura se të miat dhe me aromë më të mirë se timen,kjo më pikëllonte. Pastaj fillova të shoqërohesha me njerëz të varfër dhe u rehatova."

Aun ibn Abdullah
 
Vështirësitë do të mësojnë se përveç Allahut dhe atyre qe do te jenë prane teje, nuk e ke askënd tjetër.

Edhem Sherkavi
 
"Mos u bën sahat në dorën e huaj e me të kurdis të tjerët kur të duan dhe si të duan".

Jakup Asipi
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.