Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Thenie te mencura, qe tregojne thelbin e vertete te jetes!

Vendose dorën mbi furrë për një minutë dhe të duket si një orë. Ulu pranë një vajze të bukur për një orë dhe të duket si një minutë. Ky është relativitet.
E ku eshte mencuria e kesaj thenie????
 
Ne te tilla raste une degjoj te mencurit dhe vuaj budallallekun tim . S kam asnji shprehje per kete teme ?
Na mbytën budallenjtë ??? vuaj tani ????? kta të "mençurit " si dëgjoj pz se të lodhin trut e kokës???
 
Vështirësitë e jetës nuk janë të pa kalueshme.
Prej tyre lindin individët e shkathtë dhe luftarakë. Ata individë, pastaj, marrin iniciativa të bëhen punë të mbara.
 
" Brenda meje kam një shpirt që më bën te fortë çdoherë që kujtoj se Zoti kur e do dikë edhe e sprovon !"
 
Ju nuk e kuptoni se sa shume e keni lene pas dore veten tuaj, derisa ta vendosi veten perseri ne prioritet
 
Çfarë më duhet respekti që ti pretendon se e ruan për mua në zemrën tënde, kur sjelljet tua thonë të kundërtën?!

Është keq kur njeriu, nuk e sheh apo njeh veten.

E në këtë rast, ndjesë pastë!
 
Mos peshtyj ne shpirtin qe ke ngjyer.
Kush e ben nje here, e ben gjithmonë dhe me te gjithe.
Ti sot qesh me peshtymen mbi shpirtin tim, ndersa une nuk qesha kur pashe peshtymen mbi shpirtin tend.
 
T’mirën ta mohojnë, ta fshehin e ta zvogëlojnë!
T’keqen ta përhapin, ta shtojnë edhe ta shpikin sipas interesave tyre.
Nëse merresh me ta, do t’kesh shumë brenga e mërzia! Nëse i anashkalon, do të jetosh qetë dhe lumtur!
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.