Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Charles Bukowski!

"Patëm vendosur të çonim ilaçe në Afrikë… por, tek të gjithat shkruhej: PAS BUKE!"

Charles Bukowski
 
"Kam kujdes para se t'i nxjerr fjalët nga goja.
Kam kaluar pjesën më të madhe të jetës time duke mos i thënë ato që doja t'i thoja!
Dhe jam penduar"

Charles Bukowski
 
IMG_20201115_051011.jpg

"Dashuri falas të jep vetëm nëna.
Për të tjerët, kjo lloj dashurie nuk ekziston..."

Charles Bukowski
 
" Personi pa turp që korr sukses është një halabak.
...paturpësia nuk bën dëm tek të gjithë njerëzit.
  • Paturpësia dëmton vetëm inteligjencën , duke e dërguar në çmenduri.
  • Budallallëkun e bën të korri sukses.
(Prandaj thonë psikologët që inteligjenca është vetëm një hap larg çmendurisë , ky hap është paturpësia. )"

Charles Bukowski
 
" Nëse do të bëhesh njeriu më i urryer për dikë , bëji mirë disa kohë pastaj ndërpreje"

Charles Bukowski
 
"Paradoks.

"Njerëzit që respektojmë më shumë janë ata që mashtrojnë më shumë."

Charles Bukowski
 
"Me mashtruesin të pjell belaja po nuk e besove.
Të fajëson ty , pse nuk e beson, kur fajin e ka ai vet që nuk është në gjëndje të të mashtrojë."

Charles Bukowski
 
"Nëse njerëzit nuk janë të mirë, nuk mund të dashurojnë!
A mund të dashurohet pa patur zemër?"

Charles Bukowski
 
"Dashuria nuk është as bukuri , as sex, as inteligjencë , as pasuri , as përkujdesje , as respekt.
Dashuria është vlerë"

Charles Bukowski
 
"Jeta ecën e kalon duke dashuruar atë që s'do na dashurojë asnjëherë e duke na dashuruar ajo që s'do mund ta dashurojmë asnjëherë"

Charles Bukowski
 
IMG_20201115_061900.jpg

"Doja të ulurisja atë që ndjeja, por qëndrova në heshtje nga frika se nuk do të kuptohesha"

Charles Bukowski
 
"Njerëzit më zbrazin.
Unë duhet të largohem për t'u mbushur përsëri"

Charles Bukowski
 
" Ne djall, jam i dashuruar!
Mundohem të jem i kujdesshëm për të mbajtur në fyt fjalët : kam kaluar pjesën më të madhe të jetës duke mos shprehur ato që desha të thosha dhe jam penduar"...

Charles Bukowski
 
"Pashë një njeri që donte të kapte yjet.
Të gjithë qeshnin,
ndërsa unë i mbaja shkallët".

Charles Bukowski
 
"Shkrimtarët janë njerëz të dëshpëruar dhe kur ata ndalen duke qenë të dëshpëruar ata ndalen të qenit shkrimtarë"

Charles Bukowski
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.